jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۱۲۶۸۷   ۳۰ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۴:۰۶

شبکه ای از هکرهای اروپای شرقی در بزرگترین حمله سایبری دنیا به بیش از 75 هزار رایانه و سرور دو هزار و 500 شرکت در 196 کشور حمله کرد.

این بزرگترین حمله هکرها است که تا به امروز به ثبت رسیده است. این حمله از راه دور را که یک شرکت ویرجینایی کشف کرده از پایان سال 2008 آغاز شده است اما کشف آن ماه گذشته اتفاق افتاد.

در این حمله بسیار بزرگ ایمیل ها ، اطلاعات شرکتی، کارتهای اعتباری و رمزعبور کارمندان شرکت های فناوری و بهداشتی در اختیار هکرها قرار گرفته است.

آمریکا، مکزیک، عربستان سعودی، مصر و ترکیه کشورهایی هستند که بیشترین آسیب را از حملات این شبکه هکرهای اروپای شرقی دیده اند.

این حمله را «الکس کاکس» مهندس شرکت «نت ویتنس» در ویرجینا در 26 ژانویه کشف کرد. این کارشناس امنیتی موفق شد سیستمی به نام  Kneber bot را در حداقل 20 سرور و رایانه ای که توسط گروهی از هکرهای اروپای شرقی ایجاد شده بود شناسایی کند.

براساس گزارش وال استریت ژورنال ، به گفته کارشناسان، حمله کنندگان موفق شده اند اطلاعات کارمندان بسیاری از شرکتهای نرم افزاری را بر روی سایتهایی که توسط هکرها کنترل می شوند بارگذاری کنند.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو