jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۱۲۵۵۸   ۲۹ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۰:۱۹

شاد بودن بیش از هر عامل دیگری خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد. شما برای مهارکردن خطر بیماری های قلبی ممکن است وزن خود را کاهش دهید ، سیگار کشیدن را ترک کنید یا چربی و فشار خون خود را کنترل کنید اما محققان دانشگاه کلمبیا با بررسی اطلاعات 10 ساله 1739نفر که مشکلات قلبی نداشتند، مشاهده کردند که افرادی که شادتر هستند کمتر از دیگران به بیماری های قلبی دچار می شوند.

دکتر کاترینا دیویدسون که این تحقیق را هدایت کرده است ، گفت اگر شما به طور معمول فرد شادی نیستید، بهتر است شاد بودن را تمرین کنید چون اینکار به قلب شما کمک می کند.

محققان دانشگاه کلمبیا از یک معیار پنج بخشی برای اندازه گیری میزان تاثیر شادی افراد بر سلامت قلب آنها استفاده کردند آنها سپس نتایج آن را با متغیرهای دیگری چون سن، جنسیت و سیگار کشیدن سنجیدند.

تاثیر شاد بودن به گونه ای است که هر درجه شاد بودن بیشتر ، 22 درصد خطر مشکلات قلبی را کاهش می دهد در مقابل استرس اغلب موجب آزاد شدن هورمون هایی می شود که می توانند به ماهیچه های قلب اسیب بزنند.

استرس همچنین موجب می شود رگ های خونی بیش از حد باز شوند و فضا برای ایجاد پلاک هایی که رگ ها را مسدود می کنند ، فراهم می شود.

واحد مرکزی خبر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو