jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۰۲۰۷۷   ۳۰ آذر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

علت این امر نیز آموزش‌های مستقیم و غیرمستقیمی است که به آنها داده شده است. اگر شما والدین گرامی‌خواهان موفقیت بیشتر کودکانتان در روابط اجتماعی هستید، این نکات را به آنها بگویید:

ما با یکدیگر بازی می‌کنیم و از یکدیگر مراقبت می‌کنیم. باید به کودکان بیاموزیم که وقتی در شادی و تفریح کنار هم هستیم، باید مراقب یکدیگر باشیم و در ناراحتی‌ها و مشکلات نیز به یکدیگر کمک کنیم.

به کودکان دیگر اجازه بازی با اسباب بازی‌ها را می‌دهیم. وسایل راحتی و تفریح را می‌توانیم در اختیار دوستانمان قرار دهیم و پس از خاتمه بازی دوباره آنها را سر جای خود برگردانیم.

باید به بزرگ‌ترها به خاطر این‌که از ما مراقبت و حفاظت می‌کنند احترام بگذاریم. البته این نخستین درس احترام به بزرگ‌ترهاست وگرنه دلیل احترام به آنها صرفا مراقبت از کودکان نیست اما این برجسته‌ترین نکته‌ای است که در ذهن کودکان باقی می‌ماند.

اگر مشکلی داریم، بهتر است با بزرگترها و افراد دارای مهارت در میان بگذاریم. بهتر است هر وقت احساس خوبی نداشتیم یا با مشکلی روبه‌رو شدیم از مشاوره با والدین یا بزرگسالانی که وارد در امور مربوط باشند کمک بگیریم. در این مورد در منزل والدین و در مهدکودک یا پیش دبستانی معلمان و اولیای مدرسه بهترین گزینه هستند.

منبع :examiner.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر