وعده یک مقام صنفی:

میوه نوروز گران نمی شود

گروه اقتصاد: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران از کاهش 30 درصدی قیمت صیفی‌جات خبر داد و گفت: امسال صیفی‌جات نسبت به سال قبل 30 درصد ارزان‌تر شده است. حسین مهاجران در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: امسال برای چهارمین سال متوالی است که قیمت سبزی روی پایه 500 تومان به فروش می‌رود و هیچ‌گونه افزایش قیمتی درخصوص سبزی نداشته‌ایم و اگر شهروندان سبزی را به قیمت کیلویی 600 تومان خریداری می‌کنند، به دلیل وجود ریحانی است که از گلخانه اصفهان می‌آید.
کد خبر: ۲۹۹۳۱۰

وی قیمت پیاز و سیب زمینی در میادین را بین 180 تا 240 تومان ذکر کرد و گفت: به لحاظ این‌که امسال تولید پیاز و سیب زمینی به اندازه مصرف سال است؛ چنانچه به دلیل تداوم بارندگی‌ها قیمت پیاز یا سیب زمینی اندکی گران شود، مشکل خاصی به وجود نخواهد آورد زیرا بارندگی‌ها دوام ندارد.

او از افزایش نیافتن قیمت میوه برای ایام عید خبر داد و افزود: با توجه به ذخیره پرتقال تامسون که از هم‌اکنون در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود و همچنین چندین مرکز تهیه و تولید سیب مانند مراغه، میانه، دماوند و ارومیه هیچ‌گونه نگرانی از بابت افزایش قیمت میوه برای عید نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران با اشاره به قیمت خیار و گوجه فرنگی در میادین اظهار کرد: در حال حاضر گوجه گلخانه‌ای به بازار آمده است که قیمت آن کیلویی 1200 تا1300 تومان است و به نسبت سال قبل که کیلویی2500 تومان‌عرضه می‌شد، ارزان‌تر است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها