جام اتحادیه باشگاه‌های انگلیس

چلسی و آرسنال حذف شدند

تیم بلکبرن با پیروزی مقابل چلسی به جمع چهار تیم مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه راه یافت. همچنین شاگردان آرسن ونگر نیز در کمتر از چهار روز دومین شکست خود را مقابل منچسترسیتی متحمل شدند تا ماه دسامبر را کابوس وار آغازکرده باشند.
کد خبر: ۲۹۷۸۰۷

تیم بلکبرن در یک بازی حساس و نفس گیر موفق شد تیم چلسی را در ضربات پنالتی 4-3 شکست دهد. بازی دو تیم نیز بسیار جذاب و تماشایی بود و با گلی که پائولو فریرا به ثمر رساند، 3-3 به پایان رسید اما پل رابینسون پنالتی گائل کاکوتا، بازیکن جوان تیم چلسی را گرفت تا شاگردان سم آلاردایس به مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه صعود کنند.

تیم چلسی در این مسابقه با هشت تغییر نسبت به بازی با آرسنال، پای به میدان گذاشت اما قرار دادن دیدیه دروگبا در بین بازیکنان ذخیره نشان داد که آنچلوتی جام اتحادیه را جدی گرفته است. در سمت مقابل، نیل مک دونالد، دستیار آلاردایس، برای شکست دادن صدرنشین لیگ برتر، در این بازی قدرتمند ترین ترکیب ممکن را وارد زمین کرد و تنها دیوید دان به دلیل مصدومیت، در ترکیب تیم غایب بود.

بازی از همان لحظات اول، جذاب و پرهیجان آغاز شد و تیم میزبان خیلی زود به گل رسید. تعلل مدافعان چلسی موجب شد تا توپ به پاسکال چیمبوندا برسد. او نیز یک موقعیت خوب را برای نیکلاکالینیچ فراهم کرد تا گل اول بازی در دقیقه 9 رقم بخورد.

لحظاتی بعد از این گل، سالومون کالو یک فرصت مناسب برای به تساوی کشاندن بازی داشت اما ضربه سر او، روی ارسال جو کول، از بالای دروازه به بیرون رفت. خط دفاعی چلسی در غیاب بازیکنان اصلی چندان مستحکم نشان نمی داد و مثلث هجومی بلکبرن، کالینیچ، رابرتس و مک کارتی، به راحتی خود را به دروازه آبی ها نزدیک می کردند؛ به ویژه در نیمه اول که پائولو فریرا شب کابوس واری را سپری کرد. چلسی در نیمه اول به ندرت تهدیدی روی دروازه حریف ایجاد کرد و تنها جوکول بود که با نمایش خوبش، تیمش را به جلو هدایت می کرد.

آنچلوتی مطمئنا از نمایش نیمه اول شاگردانش راضی نبود زیرا در بین دو نیمه هر سه تعویضش را انجام داد و گائل کاکوتا و جفری بروما را به همراه دیدیه دروگبا به بازی فرستاد. حضور دروگبا نشان داد که سرمربی ایتالیایی چه نقشه هایی در سر دارد.

تنها چند دقیقه از ورود مهاجم آماده ساحل عاجی نگذشته بود که او کار را به تساوی کشید. در نیم هاول تیم چلسی به دلیل نداشت بازیکن سرزن، نتوانست از توپ های هوایی استفاده کند؛ اما با حضور دروگبا، مالودا در اواین فرصت، با یک ارسال عالی توپ را به محوطه جریمه میزبان فرستاد، تا ضربه سر دروگبا، کار را به تساوی بکشاند. با این گل روند بازی تغییر کرد و چلسی خیلی زود گل دوم را نیز به ثمررساند.

اشتباه میشل سالگادو، موجب شد تا یوری ژیرکوف صاحب توپ شود او نیز کالو را در موقعیت گلزنی قرار داد. کالو هم بعد از عبور از مدافعان حریف، توپ را از پل رابینسون عبور داد تا در دقیقه 52، حساب کار 2-1 به سود چلسی شود. علی رغم اینکه تیم چلسی جریان بازی را در دست گرفته بود، اما باز هم اشتباهات خط دفاعی آنها، موجب شد تا بلکبرن یک بار دیگر بازی را به تساوی بکشاند.

سانتر بلند از برت امرتون به داخل محوطه جریمه، با اشتباه هنریکه هیلاریو، بدون اینکه به کسی برخورد کند، از خط دروازه عبور کرد. با گذشت زمان بازی هر دو تیم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند، اما تا پایان وقت های قانونی بازی، تغییری در نتیجه ایجاد نشد.

از سویی دیگر، تیم چلسی که هر سه تعویضش را در بین دو نیمه انجام داده بود، با مصدومیت کالو، مجبور شد 10 نفره به بازی ادامه دهد.

وقت های اضافه را تیم بلکبرن با فشار روی دروازه حریف آغاز کرد و در دقیقه 93 به گل رسید. خطای ژیرکوف در داخل محوطه جریمه، یک ضربه پنالتی را نصیب بلکبرن کرد و بنی مک کارتی، با اعتماد به نفس بالا، توپ را به تور دروازه حریف دوخت.

بازیکنان چلسی تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام دادند اما به نظرمی رسید که بازی با برتری تیم بلکبرن به پایان خواهد رسید. حتی تیم بلکبرن دو موقعیت عالی را از دست داد تا اینکه در دقیقه 120 بازی، پائولو فریرا، گل تساوی چلسی را وارد دروازه میزبان کرد تا ورزشگاه اوودپارک غرق در سکوت شود.

بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و به نظر می رسید بازیکنان چلسی به دلیل گلیکه در لحظه آخر به ثمر رساندند، از روحی بهتری برخوردارند اما بالاک و کاکوتا، پنالتی هایشان را از دست دادند، تا بلکبرن با شایستگی به مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه راه یابد.

پیش از شاگردان آلاردایس، تیم های منچستریونایتد، تاتنهام و منچستر سیتی نیز به این مرحله رسیده بودند.

بلکبرن 3-3 چلسی

گل ها: کالینیچ 9، امرتون 64، مک کارتی 93(بلکبرن) دروگبا 48، کالو 52، فریرا 120

پنالتی ها: مک کارتی، امرتون، وینچنزو گرلا، هویلت (بلکبرن) دروگبا، مالودا، ژیرکوف(چلسی)

پنالتی های از دست رفته: کالینیچ (بلکبرن) بالاک، گائل کاکوتا (چلسی)

بازیکنان دو تیم:

بلکبرن: رابینسون، چیمبوندا، رایان نلسن، سامبا، سالگادو، امرتون، مک کارتی، پدرسون(وینچنزو گرلا 62)، انزونزی(هیردن91)، کالینیچ، رابرتس(هویلت 70)

چلسی: هیلاریو، ژیرکوف، فریرا، ایوانوویچ، بلتی(جفری بروما 46)، جو کول(گائل کاکوتا 46)، دکو(دیدیه دروگبا46)، بالاک، اوبی میکل، مالودا، کالو

شکست آرسنال

شاگردان آرسن ونگر نیز در کمتر از چهار روز دومین شکست 3-0 را متحمل شدند تا ماه دسامبر را کابوس وار آغازکرده باشند.

توپچی ها که روز یک شنبه در ورزشگاه امارات در مقابل چلسی، تیم صدرنشین لیگ برتر، زانو زده بودند، امشب نیز در مقابل منچستر سیتی دست ها را به علامت تسلیم بالا بردند.

تیم آرسنال در این دیدار با بازیکنان ذخیره اش به میدان رفت و خبری از بازیکنانی مانند آلمونیا، گالاس، فابرگاس، آرشاوین و دنیلسون نبود. شاگردان جوان ونگر در نیمه اول نسبتا خوب کار کردند و بازی متعادلی در مقابل تیم صاحب خانه ارائه دادند.

اما با آغاز نیمه دوم تیم منچستر سیتی عرصه را بر حریف تنگ کرد و خیلی زود به گل رسید. دوندگی بی امان تبس موجب شد تا بازیکن آرسنال دچار اشتباه شود. سپس بازیکن آرژانتینی من سیتی پا به توپ وارد محوطه جریمه حریف شد و بعد از یک حرکت در عرض و پشت سر گذاشتن دو بازیکن حریف، توپ را به سقف دروازه فابیانسکی دوخت تا در دقیقه 50 بازی، حساب کار 1-0 شود.

پس از این گل، بازیکنان آرسنال سعی کردند تا بازی را به تساوی بکشند اما از قدرت کافی برای تهدید کردن دروازه حریف برخوردار نبودند. تا اینکه در دقیقه 69، شون رایت فیلیپس، با یک حرکت زیبا گل دوم را به ثمر رساند. او چندین بار میکائیل سیلوستره را پشت سر گذاشت تا اینکه در نهایت با یک ضربه رعد آسا، دروازه را بازکرد.

رایت فیلیپس دقایقی بعد جای خود را به ولادیمیر ویز داد تا این بازیکن جوان نام خود را به عنوان گلزن سوم این بازی به ثبت برساند. درحالی که به نظر می رسید بازی با همان نتیجه 2-0 به پایان خواهد رسید، ویز در دقیقه 89 روی پاس کرگ بلیمی، اولین گلش برای منچستر سیتی را به ثمر رساند.

منچستر سیتی با این پیروزی به مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه راه یافت. این دومین پیروزی شاگردان هیوز در این فصل در مقابل توپچی ها بود. آنها در هفته پنجم لیگ برتر نیز موفق شده بودند تیم لندنی را 4-2 از پیش رو بردارند.

منچستر سیتی 3-0 آرسنال

گل ها: کارلوس تبس 50، شان رایت فیلیپس 69، ولادیمیر ویز 89

بازیکنان دو تیم:

منچستر سیتی: گیون، بریج، لسکات، کولو توره، میکا ریچاردز، شان رایت فیلیپس(ولادیمیر ویز 77)، استفن آیرلند، گرت بری، کرگ بلیمی، تبس(وینست کمپانی 74)، آدبایور

آرسنال: فابیانسکی، ترائوره، سیلوستره، سونگ، ابوئه، رمسی، ویلشر، روسیسکی،ایستموند(هارشل سانچز وات 68)، مریدا، کارلوس ولا

ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها