jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۲۶۵۱   ۱۶ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

مهر: کودکان پیش از به دنیا آمدن و در دوران جنینی زبان مادری خود را یاد می‌گیرند و به زبان والدین خود گریه می‌کنند. این یکی از تازه‌ترین نتایج تحقیقات دانشمندان آلمانی است. به گفته محققان دانشگاه وورزبورگ این کشف بسیار مهم است نه تنها برای این‌که نشان می‌دهد نوزادان توانایی بازتولید ملودی‌های متفاوت را در گریه کردن دارند بلکه به این دلیل که تایید می‌کند نوزادان ملودی‌هایی را برای گریه کردن ترجیح می‌دهند که با زبانی که در مدت زندگی جنینی بخصوص در 3 ماهه سوم بارداری شنیده‌اند مطابقت دارد.

متخصصان در این تحقیقات گریه 60 نوزاد چند روزه را شامل 30 نوزاد فرانسوی و30 نوزاد آلمانی مورد مطالعه قرار دادند. نتایج این بررسی‌ها نشان داد که ملودی‌های گریه این نوزادان تصادفی نیست، بلکه با لحن آوایی زبان مادری آنها انطباق دارد، به طوری که آهنگ ملودی گریه نوزادان فرانسوی سیر صعودی و آهنگ نوزادان آلمانی سیر نزولی داشت. این دو آهنگ کاملا با خصوصیات پایه این دو زبان هماهنگی دارد. تاکنون دانشمندان می‌دانستند که جنین در 3 ماهه سوم بارداری صداهای خارج را می‌شنود و از بین تمام این اصوات، صدای مادر خود را ترجیح می‌دهد، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کودکان اولین تمرینات خود را در یادگیری زبان، پیش از تولد آغاز می‌کنند سپس به محض آن‌که متولد شدند برای گریه کردن از همان زبانی استفاده می‌کنند که در دوران جنینی آموخته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر