jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۲۶۷ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۲

ترفند لینوکسی

تفاوت را احساس کنید

بسیاری از برنامه‌نویسان، ویرایشگران و کلا کسانی که با متن سر و کار دارند، معمولا از یک فایل چند نسخه دارند و گاهی اوقات که این نسخه‌ها زیاد می‌شود، تمایل دارند از تفاوت میان چند فایل باخبر شوند. مجموعه‌ای از نرم‌افزارها برای همین موضوع طراحی شده‌اند و تفاوت میان فایل‌ها را نشان می‌دهند.

این ابزارها ‌ Diff‌(اختصار ‌(Different)‌ نامیده می‌شوند. در لینوکس نیز، علاوه بر ابزارهای خط فرمان، برنامه‌های گرافیکی‌ای برای این کار وجود دارد. ‌Meld‌ یکی از این ابزارها است که تفاوت میان فایل‌ها و حتی دایرکتوری‌ها را نشان می‌دهد. ملد را با پایتون نوشته‌اند. ‌ ‌ملد می‌تواند دو یا سه فایل و دایرکتوری را با هم مقایسه کند و با شکلی ساده، تفاوت میان آنها را نشان می‌دهد و همچنین راهی ساده برای ادغام تغییرات در هم ارائه می‌کند. همچنین می‌توانید در تنظیمات این برنامه، فایل‌هایی باینری و پشتیبان را تنظیم کنید که بررسی نشوند. این برنامه را می‌توانید با دستور زیر در توزیع‌های دبیانی نصب کنید: ‌ ‌

‌sudo apt-get install meld $‌

کد منبع این برنامه نیز در وب‌سایت زیر وجود دارد:

‌http://meld.sf.net

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر