jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۵۹   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۵۴

«تردید» دومین فیلم سینمایی واروژ کریم مسیحی است که 17 سال پس از ساخت فیلم اولش (پرده آخر)‌ ساخته شده و این روزها در سینماها اکران می‌شود. ارزیابی منتقدان سینما را از این فیلم می‌خوانید:

زاون قوکاسیان، منتقد:

به نظرم فیلم عالی بود! این به دلیل غیبت 17 ساله صاحب اثر در عرصه فیلمسازی نیست، به این دلیل است که «تردید» ساختاری محکم دارد. مدتی است، سینمای ما از ادبیات قهر کرده، اما تردید اقتباسی خوب از هملت شکسپیر با تمام توانایی‌های این نمایشنامه است. فیلمنامه‌ای خوب، کارگردانی محکم و بازی‌های خوبی که کریم مسیحی توانسته از بازیگران بگیرد، دلایل دیگر خوب بودن فیلم است. اما مهم‌ترین دلیل 4 ستاره دادن من به تردید، این است که فیلم کریم مسیحی طوری است که هملت ایرانی را برای تماشاگر، باورپذیر کرده است.

کیوان کثیریان، منتقد:

تردید، اقتباس ناموفقی از نمایشنامه‌ای شناخته شده است که اصلا نتوانسته ایرانی شود. در برخی از بخش‌های فیلمنامه سستی منطق داستانی دیده می‌شود. خود فیلم ریتمی کند و خسته کننده دارد. توقع بالای من از کارگردان به خاطر اثر قابل توجه سال‌های گذشته‌اش (پرده آخر) دلیل اصلی این امتیازی است که به تردید می‌دهم.

رامتین شهبازی، منتقد:

فیلم تردید نسبت به آثار دیگری که در سینمای ایران ساخته می‌شود و به سینمای تجاری تعلق دارد، یک سر و گردن بالاتر است. این فیلم می‌توانست به اثری درخشان تبدیل شود؛ اگر فیلمنامه و کارگردانی با یکدیگر هم‌سو می‌شد. درواقع فیلمنامه بیشتر کلامی است و این کلام به تصویر در نمی‌آید، همین مساله باعث می‌شود در خیلی از صحنه‌ها مخاطب، روابط بین شخصیت‌ها را گم کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر