jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۳۴   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۴۰

اگر شما هم انیمیشن جذاب وال ای را دیده باشید، می‌توانید از زاویه دید خلاقانه سازندگان این فیلم کارتونی، نمایی از زندگی آینده بشر را ببینید؛ آینده‌ای که چندان هم دور از دسترس به نظر نمی‌رسد.

گویا قرار است پیشرفت‌های پر شتاب دانش و فناوری از یک سو، زندگی ما انسان‌ها را ساده‌تر و ایمن‌تر سازند و از سویی نیز با تحمیل نوعی زندگی ماشینی و کم تحرک، انگیزه حرکت و تلاش را در بسیاری زمینه‌ها از ما سلب کنند...

توضیح این وضعیت پیچیده چندان هم مشکل نیست؛ وقتی که می‌شنویم صنعت چاپ کاغذی با الکترونیکی شدن و همین‌طور برخورداری از تصاویر متحرک در صفحات نشریات متحول می‌شود و حتی زحمت تورق برگ‌های یک مجلد را هم از دوش ما بر می‌دارد یا این‌که وقتی با خبر می‌شویم تنها با دادن یک حرکت دورانی به انگشت اشاره می‌توان از طریق یک صفحه یا در واقع نوعی سنسور به تک تک وسایل الکترونیکی در منزل یا محل کار،فرمان روشن یا خاموش شدن داد!

از آن گذشته، در تازه‌ترین یافته‌ها، دانشمندان و محققان موفق شده‌اند زحمت دوخت و دوز را به روش‌های سنتی یعنی با استفاده از متر و اندازه‌گیری (که به خودی خود وقت گیر هم هست)، از دوش خیاطان بردارند.

اصل قضیه آن است که مهندسان و طراحان یک شرکت رایانه‌ای موفق به ابداع یک خیاط نرم‌افزاری شده‌اند که لباسی کاملا مناسب و اندازه کاربر می‌دوزد. به بیان دیگر، این شرکت در واقع یک فناوری اسکن از بدن طراحی کرده که مجهز به نرم‌افزار خیاط است. این نرم‌افزار اطلاعات را از اسکنرها به دست می‌آورد، سپس از این اطلاعات برای تولید لباس‌هایی استفاده می‌کند که دقیقا اندازه و مناسب فرد اسکن شده است.

از این پس که (البته به نظر نمی‌رسد چندان هم دور باشد)، تنها لازم است در جایگاه اسکن قرار بگیرید تا در آنجا از سایز کلی بدن شما تصاویر سه بعدی تهیه شود. حال می‌توانید تصورش را بکنید که این وسیله با توسعه خود چه انقلابی را در برابر روش‌های سنتی خیاطی و دوزندگی لباس رقم خواهد زد.

پونه شیرازی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر