jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۲۶ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۲۸

گفتگو با سروش صحت ، بازیگر و نویسنده

ایده‌های نو برای رادیو

دیدن سروش صحت در باشگاه رادیویی جوان، اتفاق جالبی برای رادیویی‌ها بود؛ این که یک هنرمند که کارهای شاخصی را برای تلویزیون نوشته و بازی کرده، در رادیو نیز حضور یافت، آن هم در روز آغاز به کار اولین دوره کلاس‌های آموزشی باشگاه رادیویی جوان، و این امر سوال‌برانگیز با صحبت‌های زهره هاشمی‌ (مدیر باشگاه رادیو جوان)‌ که گفت: آقای سروش صحت به عنوان استاد مبانی طنز در رادیو در این کلاس‌ها حضور دارند، ابهامات را رفع کرد.

در فرصت کوتاهی که دست داد، با سروش صحت درباره حضورش در جمع رادیویی‌ها گفتگو کردیم که می‌خوانید:

آقای صحت، انگیزه شما از حضور در رادیو چیست؟

آقای شهید‌ی‌فر با من تماس گرفت و چون خودم هم علاقه شدیدی به رادیو جوان داشتم و کار کردن با یک اکیپ جوان برایم نشاط‌آور بود، از این پیشنهاد استقبال کردم.

فکر می‌کنید چنین مکان‌های آموزشی، چطور می‌تواند به نسل جوان و علاقه‌مند کمک کند؟

در حال حاضر رسانه ملی در چنین مکان‌های آموزشی اصول اولیه را برای کار در رسانه به علاقه‌مندان می‌آموزد تا به این شکل افراد مستعدی که می‌خواهند از میان آنها انتخاب شوند، با این اصول آشنا باشند.

شما چه شناختی از رادیو دارید؟ در رادیو سابقه همکاری داشتید؟

من در حد مخاطب رادیو را میشناسم و تا به امروز هیچ‌گونه همکاری با رادیو نداشتهام.

فکر می‌کنید اگر علاقه‌مندان به رادیو و تلویزیون از راه صحیح آن وارد رسانه ملی شوند، چه تحول رسانه‌ای پیش می‌آید؟

این امر باعث می‌شود تا رسانه ملی مستقیما بتواند فکرهای جدید و ایده‌های نو را کشف کند و با آموزش اصول کار در رسانه، آنها بتوانند با انگیزه و انرژی مضاعف‌تر از گذشته حرکت کنند.

در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

مشغول کار در چند سریال و تله‌فیلم و همچنین نوشتن فیلمنامه به همراه آقای صفایی برای یک فیلم سینمایی هستم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر