jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۱۷ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

گروه رسانه: فیلم مستند علمی «مدا زنبور ایرانی» به نویسندگی و کارگردانی عزت‌الله پروازه و تهیه کنندگی سید محسن طباطبایی از تولیدات گروه مستند شبکه 4 آماده پخش از این شبکه است. این مستند علمی مختصراً به تاریخچه زندگی زنبور عسل در جهان و ایران می‌پردازد و نژاد زنبور ایرانی را بررسی می‌کند و نگاهی به فرآورده‌های زنبور عسل از زمان تولید تا بهره برداری نظیر تولید عسل، گرده گل، موم، بره موم و ژله سلطنتی دارد. این مستند که اولین مجموعه علمی راجع به زنبور عسل و فرآورده‌های آن است، در 5 قسمت 30 دقیقه‌ای توسط گروه مستند شبکه 4 سیما تهیه شده است. تحقیقات علمی این مستند از 2 سال پیش آغاز شد و تصویربرداری آن هم در طول 4 فصل یک سال انجام شد.

عوامل این سریال مستند عبارتند از: تحقیق و پژوهش: دکتر عباس میراب زاده، دکتر رحیم عبادی و دکتر محمد نبیونی، تصویر برداران: مسعود افقری و عزت‌الله پروازه، گوینده متن: داوود نماینده، موسیقی: مسیح خسروی و تدوین: مسعود کفعمی.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر