jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۱۵۹   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

این روزها برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری حتما لازم نیست عمارتی بسازید در حد المپیک. یعنی مثلا بروید کلی خرج کنید تا ساختمانی مثل تاج محل بسازید. فقط باید کمی فکر کنید که چه چیزی می‌تواند گردشگران را ترغیب کند به دیدن آن جاذبه‌ها بیایند و شما هم پولی به جیب بزنید. حالا هم چون برای گردشگران چین اولین جاذبه این کشور دیوار بلندش محسوب می‌شود، برای این که گردشگران بد عادت نشوند مسوولان چینی دست به ابتکار جدیدی زده‌اند. ساکنان روستای کونمینگ چین که قامت همگی آنها یک متر و 31 سانتی‌متر است، با تغییر ظاهر خانه‌هایشان قصد دارند گردشگران بیشتری به محل زندگی خود بیاورند.

به نوشته روزنامه چاینا‌دیلی، چاپ چین، ساکنان این روستا که لقب لی‌لی‌پوتی‌های چین را به خود اختصاص داده‌اند، پیش از این، صاحب خانه‌هایی با ظاهری ناخوشایند بودند که با تصمیم شخصی خود و مجوز مقامات منطقه، تصمیم خود را عملی کردند. فو تین سخنگوی روستای کونمینگ چین معتقد است که با ساخت خانه‌های قارچ مانند در این روستا، از شر انسان‌های بلند قامت هم راحت شده اند و تعداد بیشتری گردشگر به این منطقه خواهند آمد.

نکته جالب این که چنین روستایی در ایران هم وجود دارد، اما بدون شک کمتر کسی است که از آن خبر داشته باشد. روستای ماخونیک یکی از 7روستای شگفت‌انگیز جهان در خراسان شمالی است و به لی‌لی‌پوت ایران مشهور شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر