jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۱۵۹ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

این روزها برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری حتما لازم نیست عمارتی بسازید در حد المپیک. یعنی مثلا بروید کلی خرج کنید تا ساختمانی مثل تاج محل بسازید. فقط باید کمی فکر کنید که چه چیزی می‌تواند گردشگران را ترغیب کند به دیدن آن جاذبه‌ها بیایند و شما هم پولی به جیب بزنید. حالا هم چون برای گردشگران چین اولین جاذبه این کشور دیوار بلندش محسوب می‌شود، برای این که گردشگران بد عادت نشوند مسوولان چینی دست به ابتکار جدیدی زده‌اند. ساکنان روستای کونمینگ چین که قامت همگی آنها یک متر و 31 سانتی‌متر است، با تغییر ظاهر خانه‌هایشان قصد دارند گردشگران بیشتری به محل زندگی خود بیاورند.

به نوشته روزنامه چاینا‌دیلی، چاپ چین، ساکنان این روستا که لقب لی‌لی‌پوتی‌های چین را به خود اختصاص داده‌اند، پیش از این، صاحب خانه‌هایی با ظاهری ناخوشایند بودند که با تصمیم شخصی خود و مجوز مقامات منطقه، تصمیم خود را عملی کردند. فو تین سخنگوی روستای کونمینگ چین معتقد است که با ساخت خانه‌های قارچ مانند در این روستا، از شر انسان‌های بلند قامت هم راحت شده اند و تعداد بیشتری گردشگر به این منطقه خواهند آمد.

نکته جالب این که چنین روستایی در ایران هم وجود دارد، اما بدون شک کمتر کسی است که از آن خبر داشته باشد. روستای ماخونیک یکی از 7روستای شگفت‌انگیز جهان در خراسان شمالی است و به لی‌لی‌پوت ایران مشهور شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر