jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۱۳۳   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

ایبنا: شهرت بعد از مرگ، اتفاق تازه‌ای برای هنرمندان نیست. چه بسیار افرادی بوده‌اند که قبل از مرگشان وضعی اسفبار داشته‌اند و یکباره بعد از مرگ به شهرتی فراگیر دست یافته‌اند. نمونه‌اش ونسان ونگوگ، نقاش هلندی است که در زمان حیاتش مورد تمسخر مردم و هنرمندان روزگارش بود اما پس از مرگش دست نوشته‌های او در حراجی‌های میلیونی معامله شد.

160 سال پیش هنوز ادگار آلن‌پو آنقدر مشهور نبود که برای مرگش صد‌ها نفر سوگواری کنند و مراسم تشییع پیکر او تنها با حضور 7 نفر انجام شد در حالی که یکشنبه گذشته، تشییع پیکر نمادین او با حضور صدها تن از دوستدارانش در آمریکا برگزار شد.

سال 1849 آلن‌پو در بالتیمور درگذشت و غریبانه به خاک سپرده شد. در واقع آلن‌پو در یکی از خیابان‌های بالتیمور بیهوش و مجروح پیدا و به بیمارستان منتقل شد و در آنجا درگذشت؛ مرگی که به فضاهای داستانی او که بیشتر جنایی و در حال و هوایی وهم‌انگیز هستند، بی‌شباهت نیست.

اما دفن بی‌سروصدا و ساکت این نویسنده بزرگ، هواداران و حافظان آثار او را بر آن داشت تا در مراسم دویستمین سالگرد تولد آلن‌پو، تشییع جنازه‌ای در خور ادگار آلن‌پوی بنام برپا کنند.

مراسم تشییع جنازه آلن‌پو با گروه تشییع‌کنندگان و هواداران، ماشین نعش‌کش و ماشین‌های پلیس در تعدادی از شهرهای آمریکا برگزار شد و صدها تن در گورستان وست‌مینیستر مریلند گرد هم آمدند تا پیکره نمادین ادگار آلن‌پو را تشییع کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی