jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۵۷ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

گروه حوادث: کارآگاهان پلیس آگاهی استان تهران مجرمان حرفه‌ای از طایفه فیوج را که پس از سرقت خودرو به کیف‌قاپی اقدام می‌کردند شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ هادئی، رئیس پلیس آگاهی استان تهران با بیان این خبر گفت: این سارقان اغلب در اواسط روز خودروهایی را که در کوچه و خیابان‌ها پارک شده و از حداقل امکانات ایمنی برخوردار بودند، سرقت می‌کردند و متعاقبا با این خودروها در محلات مختلف شهری مرتکب کیف‌قاپی می‌شدند. همچنین این سارقان در برخی موارد با هدف قرار دادن شهروندانی که بدون توجه به نکات ایمنی خودروهایشان را در خیابان‌های پرتردد رها کرده بودند، لوازم باارزش درون آنها را سرقت می‌کردند.

وی افزود: با دریافت چند شکایت، کارآگاهان پلیس آگاهی وارد عمل شدند و با توجه به ادعای مالباختگان به بررسی شیوه و شگرد سارقان پرداختند. با توجه به این که سارقان عمدتا در اواسط روز اقدام به سرقت می‌کردند، با راه‌اندازی چند اکیپ گشتی نامحسوس در مناطقی که بیشترین سرقت در آن رخ داده بود و همچنین بررسی پرونده مجرمان سابقه‌دار، روند شناسایی و دستگیری سارقان شتاب بیشتری به خود گرفت تا این که کارآگاهان در حال گشت به یک دستگاه خودروی سرقتی مشکوک شدند و در حالی که سرنشینان آن درصدد ارتکاب جرم بودند، دستگیر شدند.

هر 2 سارق دستگیر شده در تحقیقات اولیه اظهار کردند ابتدا خودروهایی را که فاقد تجهیزات ایمنی در نقاط مختلف شهرستان کرج بودند به سرقت برده‌اند و متعاقبا با وسیله مذکور به کیف‌قاپی (اکثرا از بانوان) اقدام کرده و پس از گذشت چند روز خودروهای مسروقه را در گوشه و کنار شهر رها کرده‌اند و بعضا نیز لوازم داخل آنها را به سرقت برده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر