jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۴۳ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

استیو جابز در سان‌فرانسیسکو متولد شد و توسط خانواده جابز، به‌فرزندی پذیرفته شد. آنها وی را استیون پاول نامیدند. بعد از دبیرستان در هیولت پاکارد استخدام شد و در سال 1974 به آتاری رفت. استیو جابز در سال 1976 شرکت اپل را به‌ثبت رساند که در صنعت کامپیوتر، یکی از پیشروترین شرکت‌ها در نوآوری است.

جابز توانسته است با عرضه کامپیوترهای مکینتاش، سیستم‌عامل ‌OS X‌ و نرم‌افزارهای مختلف، جایزه‌های نوآوری زیادی را از آن خود کند. اپل با رهبری جابز به غول صنعت موسیقی نیز بدل شد و فروشگاه آی‌تیونز و دستگاه‌های آی‌پاد، به‌محبوب‌ترین پخش‌کننده‌های موسیقی جهان بدل شدند. جابز با ورود به بازار موبایل، چند سال است که صنعت موبایل را با گوشی آیفون تسخیر کرده است و روزبه‌روز بر کاربران آیفون افزوده می‌شود. ‌ ‌

وی همچنین در صنعت انیمیشن‌سازی، شرکت پیکسار را پایه‌گذاری کرد که در بهترین فیلم‌های انیمیشن تاریخ، هشت اثر برجسته، از جمله، داستان اسباب‌بازی، زندگی حشره، کمپانی هیولاها، یافتن نیمو، رتتویی و ... را دارد. کمپانی پیکسار به رهبری او بیش از 20‌جایزه اسکار دریافت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر