jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۴۳   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

استیو جابز در سان‌فرانسیسکو متولد شد و توسط خانواده جابز، به‌فرزندی پذیرفته شد. آنها وی را استیون پاول نامیدند. بعد از دبیرستان در هیولت پاکارد استخدام شد و در سال 1974 به آتاری رفت. استیو جابز در سال 1976 شرکت اپل را به‌ثبت رساند که در صنعت کامپیوتر، یکی از پیشروترین شرکت‌ها در نوآوری است.

جابز توانسته است با عرضه کامپیوترهای مکینتاش، سیستم‌عامل ‌OS X‌ و نرم‌افزارهای مختلف، جایزه‌های نوآوری زیادی را از آن خود کند. اپل با رهبری جابز به غول صنعت موسیقی نیز بدل شد و فروشگاه آی‌تیونز و دستگاه‌های آی‌پاد، به‌محبوب‌ترین پخش‌کننده‌های موسیقی جهان بدل شدند. جابز با ورود به بازار موبایل، چند سال است که صنعت موبایل را با گوشی آیفون تسخیر کرده است و روزبه‌روز بر کاربران آیفون افزوده می‌شود. ‌ ‌

وی همچنین در صنعت انیمیشن‌سازی، شرکت پیکسار را پایه‌گذاری کرد که در بهترین فیلم‌های انیمیشن تاریخ، هشت اثر برجسته، از جمله، داستان اسباب‌بازی، زندگی حشره، کمپانی هیولاها، یافتن نیمو، رتتویی و ... را دارد. کمپانی پیکسار به رهبری او بیش از 20‌جایزه اسکار دریافت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر