jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۳۳   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۱۹

طی تحقیقات پژوهشگر ایرانی

17 گونه جدید عنکبوت‌ کشف شد

امیر میرشمسی پژوهشگر ایرانی در تحقیقات خود توانست 17 گونه و خانواده جدید از عنکبوت ‌ها را کشف و شناسایی کند.

به گزارش فارس ، این محقق و پژوهشگر ایرانی گفت: در این تحقیقات که روی 17 خانواده و 23 گونه از عنکبوت‌ها بررسی شد به طور اتفاقی مشاهده کردیم ، 17 خانواده و 17 گونه از 23 گونه عنکبوت‌های جدید در کشور وجود دارند که به زندگی خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: این تحقیقات در مناطق و پارک‌های طبیعی استان خراسان و مناطق مرکزی آن ، یعنی گناباد انجام شد و با جمع‌آوری این گونه از عنکبوت ‌ها و انجام مطالعات و بررسی‌ها ، متوجه گونه‌های جدیدی از آن شدیم که تا به حال زیست شناسان روی آن‌ها هیچ مطالعه و بررسی انجام نداده بودند در حالی که این موجودات در محیط‌های طبیعی به زندگی خود ادامه می‌دهند و می‌توانند مفید یا مضر باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو