jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۸۶ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

15 مهرماه: امروز روز تولد ادگار آلن‌پو است. پو را استاد داستان کوتاه دانسته‌اند؛ کسی که به داستان کوتاه شکل و ساختار بخشید و به خاطر همین او را بنیانگذار داستان کوتاه می‌دانند. داستان‌های کوتاه او، نوعی از قصه‌های کهن بود که در زمینه‌های وحشت، انتقام و حوادث مهیب و هولناک بازآفرینی شده و گسترش یافته بود.

 زندگی عجیب و مرگ عجیب‌ترش، باعث شد شهرت زیادی در کنار کار نویسندگی‌اش کسب کند. او زاده شهر بوستون در آمریکا بود. در آغاز سروده‌هایش را در مجله‌ای در نیویورک چاپ کرد. او با دخترعمویش پیمان زناشویی بست اما با مرگ همسرش دچار سرخوردگی و ناامیدی بسیاری شد که این غم و اندوه بر آثارش نیز اثر گذاشت. در کودکی پدر خود را از دست داد. با آن‌که توانست به دانشگاه برود، تحصیل خود را به خاطر ناسازگاری با ناپدری رها و از خانه فرار کرد. پس از مدتی به دانشکده افسری وست پوینت رفت اما آن‌ را هم موافق طبع خود نیافت. از چیزهایی خیالی و از شبحی بر دیوار حرف می‌زد، اما نتوانست بگوید که چه بر سر او آمده. در 17 اکتبر 1849 در بیمارستان، دیده از جهان فرو بست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر