jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۸۱   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: یک اپتومتریست به شهروندان تهرانی توصیه کرد، برای حفظ چشم خود در مقابل آلودگی هوا ریشه مژه‌ها و لبه پلک‌های خود را به طور مکرر در روز با آب و شامپوی بچه‌ای که ایجاد سوزش نکند، شستشو دهند. محمدرضا زرین، عضو انجمن علمی اپتومتری در گفتگو با ایسنا با اشاره به آلودگی‌هایی که از محیط به لبه پلک‌ها و ریشه مژه‌ها منتقل می‌شود، گفت: شستشو با آب و شامپو مانع از آن می‌شود که آلودگی‌ها به چشم سرایت کند و باعث قرمزی، سوزش و سپس عفونت چشم شود.

وی اولین راه پیشگیری از آسیب عوامل حساسیت‌زا و مضر موجود در محیط (چه ذرات معلق و چه آلودگی) به چشم را شستشو عنوان کرد و افزود: اگر عوامل میکروبی، قارچی و ویروسی در این آلودگی‌ها موجود باشد و در چشم نفوذ و تکثیر پیدا کند باید به درمان‌های دارویی رو بیاوریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر