jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۰۰   ۱۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

اگر کودک چندین نفر را چسبیده به هم و در اندازه‌های طبیعی و خود را کوچکتر از همه کشید باید دقت کرد که شاید در خانواده به دلیل کوچک بودن، کم‌اهمیت نیز هست. کودک گاهی در بدترین جای کادر یا دور از کادر، شخص یا چیزی را قرار می‌دهد که به معنای احساسات منفی نسبت به فرد یا شیء است. گاهی یک فرد را بین 2 نفر دیگر می‌کشد مثلا خود را بین پدر و مادر می‌کشد، زیرا نیاز به حمایت دارد و گاهی یکی از افراد خانواده را نمی‌کشد که نشانه عدم دریافت محبت از ناحیه آن فرد است. ایجاد مشابهت در رنگ لباس بین کودک و شخص دیگر در نقاشی نشانه علاقه، محبت و تمایل شخص مورد توجه کودک می‌باشد.

محتوایی که کودک آن را صریح نشان می‌دهد مثلا فرد یا افرادی را کشیده و روی آن نوشته دوستت دارم یا بالای آن قلب کشیده یا به وسیله یک پل بین پدر و مادر را به هم ربط داده است و گاهی نیز خود کودک نقاشی را توضیح می‌دهد؛ مثلا می‌گوید این عمه‌جون است.

نمادهای مهم نقاشی کودکان

خورشید: علامت نفوذ پدر در خانواده است و اگر تیره کشیده شود نشانه غم از پدر است.

خانه:‌ علامت مادر کل خانواده است. هرچه بزرگ‌تر و جزیی‌تر و زیباتر باشد نشانه تمایل به گرفتن کل حجم قلب مادر است.

ماه:‌ علامت غم است.

باران: علامت افسردگی است.

چیزهای تیز یا خطرناک نشانه پرخاشگری منفعل یا ابراز شده است.

درخت: نشانه خود کودک است. اگر زخم روی درخت باشد نشانه ضربه عاطفی است، اگر ریشه را تولد کودک فرض کنیم و روی تنه درخت جای زخم را با سن کودک تطبیق دهیم نشانه همان سنی است که کودک آن ضربه عاطفی را خورده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

دکتر سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه مهمی به دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چند نکته مهم و اساسی در زمینه واکسن و ایمن‌سازی جامعه علیه ویروس کرونا متذکر شدند. در این نامه به موارد مهمی در خصوص خرید واکسن و فرآیند واکسیناسیون اشاره شده است که به نظر می‌رسد باید مورد توجه دولت و نظام سلامت قرار گیرد.

بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر