jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۴۹۶۸   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۲۰

1- هماهنگی دانش‌آموز با مدرسه از لحاظ علمی‌ و فرهنگی بسیار مهم است. خانه و مدرسه نیز باید با هم هماهنگ باشند تا فرزندتان دچار تعارض نشود.

2- محیطی سالم و کنترل متعادل اولیای مدرسه روی دانش‌آموزان اهمیت دارد. اولیای مدرسه نباید بسیار سختگیر یا بسیار آسان‌گیر باشد، بلکه باید در عین دوست بودن با بچه‌ها رفتار و اعمالشان را کنترل کنند و اگر خطایی رخ داد با تذکری دوستانه آن را پیگیری کنند، چرا که مدرسه جایی برای تعلیم و تربیت است و هر کدام از این دو بدون دیگری بی معنی است.

3- فضای فیزیکی مدرسه اهمیت دارد و بهتر است مدرسه حیاط مناسبی داشته باشد و کلاس‌های آن نورگیر باشد و تعداد بچه‌ها در هر کلاس زیاد نباشند. وجود زمین‌های ورزشی و امکانات علمی‌ و تفریحی هرچه بیشتر باشد بهتر است، اما یادتان باشد اینها تعیین کننده نیستند. وجود امکانات خوب است، اما کافی نیست.

4- اولیای مدرسه باید باحوصله و با تجربه و با تحصیلات و مدارج علمی ‌باشند و اخلاق‌شان خوب باشد. اولیای مدرسه الگوی بچه‌ها هستند و می‌توانند اثرات مثبت و منفی زیادی در دانش‌آموزان بگذارند. در دوران ابتدایی جوان و مهربان بودن معلمان خیلی در علاقه‌مندی بچه‌ها به درس و مدرسه اهمیت دارد. معلمان بد اخلاق و پرخاشگر بچه‌ها را از درس زده می‌کنند. در مقطع راهنمایی معلمان باید برای بچه‌ها دوست و راهنمای خوبی باشند و به پرسش‌های آنها پاسخ‌‌های منطقی و درست بدهند. در مقطع دبیرستان نیز معلمان باید برنامه‌ریزان خوبی باشند تا بتوانند برای دانش‌آموزان برنامه‌ریزی تحصیلی انجام دهند.

5- بهتر است مدارسی را برای فرزندان خود انتخاب کنید که با جامعه به روز می‌شوند و از شیوه‌ها و ابزارهای نوین در زمینه گرفتن بازده بهتر و کارایی بیشتر بهره می‌برند. مدارسی که نه با هزینه‌های بیشتر، بلکه با کمی‌ تغییر و خلاقیت می‌توانند تاثیر مثبتی در دانش‌آموزان خود بگذارند.

6- داشتن یک مشاور خوب در مدرسه نیز مهم است. نقش مشاور متاسفانه در جامعه ما بخوبی جا نیفتاده است در صورتی که اگر در مدرسه فرزندتان یک مشاور خوب و مجرب وجود داشته باشد شما با برقراری ارتباط با او می‌توانید از وضعیت فرزندتان در مدرسه به درستی مطلع شوید و برای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف فرزندتان راه‌های درست و علمی ‌یاد بگیرید و به کار ببرید. در واقع مشاوران مدارس کمک بسیاری به والدین و معلمان می‌کنند، چرا که بچه‌ها را می‌فهمند و ریزه‌کاری‌های شخصیتی و رفتاری را می‌شناسند.

7- مدرسه‌ای که برای فرزندتان انتخاب می‌کنید حتی‌الامکان نزدیک محل زندگی‌تان باشد، چرا که هم در هزینه رفت و آمد صرفه‌جویی می‌شود و هم فرزند شما کمتر در آلودگی هوا و ترافیک است. بخصوص در مقطع دبستان.

8- به یاد داشته باشید مدارسی که هزینه‌های هنگفت برای ثبت‌نام فرزند شما دریافت می‌کنند هم ممکن است مدارس خوبی نباشند و بالعکس مدارسی وجود داشته باشد که با هزینه‌های معقول فرزند شما را ثبت‌نام کنند و بازدهی بیشتری نسبت به آن مدرسه گران قیمت داشته باشد. پس هزینه ثبت‌نام ضامن خوب بودن مدرسه نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر