jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۹۵۰۷   ۱۸ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

ایسنا: وقتی کسی می‌گوید «این کار، خون مرا به جوش می‌آورد» آیا واقعا منظورش این نیست که فشار خونش افزایش یافته است؟ پژوهشگران می‌گویند: احتمالا همین طور است. وقتی در شما احساساتی مثل خشم یا ترس بروز می‌کند، فشار خونتان افزایش می‌یابد، اما افزایش فشار خون بسیار موذی و پنهان است و به همین خاطر متخصصان، آن را «قاتل خاموش» نامیده‌اند. چون معمولا هیچ علامتی ندارد.

افزایش فشار خون، بدن را چپاول می‌کند. این مشکل می‌تواند باعث بزرگ شدن قلب شود، به رگ‌های خونی بویژه در کلیه آسیب برساند، سرخرگ‌ها را سخت کند و باعث خونریزی در چشم‌ها شود و پیامدهای این آسیب‌ها حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه و نابینایی هستند.

درمان فشار خون بالا با تغییر در نحوه عادات زندگی و تغذیه‌ای و در صورت نیاز با مصرف دارو امکان‌پذیر است. ورزش نکردن، خوردن زیاد بویژه مصرف زیاد نمک،‌ تحمل کردن استرس طولانی مدت و زیاد، خطر افزایش فشار خون را تشدید می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر