jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۷۶۶۰۹   ۰۹ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۵:۱۲

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد

رسیدگی جدی به‌ جرایم کوی‌وکهریزک

سخنگوی کمیته ویژه مجلس در پی دیدار این کمیته با رئیس قوه قضاییه خبر داد؛ آیت الله لاریجانی با اشاره به ضرورت آزادی سریع بخشی از بازداشت شدگان و مجازات عوامل حوادث کوی دانشگاه و کهریزک تاکید کرده که دادرسی در محاکم متهمان مربوط به حوادث پس از انتخابات باید دقیقا بر اساس آیین دادرسی کیفری انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم جلالی سخنگوی کمیته ویژه بررسی وضعیت بازداشت شدگان اخیر از تشکیل جلسه‌ای با آیت الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه خبر داد که یک ساعت و نیم به طول انجامیده است.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از روند تشکیل کمیته و پیگیری های انجام شده و جلساتی که داشتیم و بازدیدهایی که انجام شد، خدمت ایشان ارائه کردیم و اعضای کمیته جمع بندی و نقطه نظرات خود را درباره آنچه در خصوص بازداشت ها گذشت خدمت ایشان مطرح کردند. همچنین پیشنهاداتی که کمیته آماده کرده بود ارائه شد .

جلالی با بیان اینکه آیت الله لاریجانی ضمن استماع نقطه نظرات کمیته بر مسئله حفظ حقوق شهروندی تاکید کرد، گفت: ضمن برخورد با مسببان حوادث پس از انتخابات که در اصل آبروی نظام را خدشه دار کردند و باید با آنها برخورد قاطع قانونی صورت گیرد بر حفظ حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت باید با تخلفات و ظلمهایی که در ماجرای کهریزک و کوی دانشگاه انجام شد با جدیت برخورد شود و دستگاه قضایی با تمام توان و جدیت برخورد خواهد کرد.

سخنگوی کمیته ویژه مجلس گفت: ایشان تاکید کرد روند دادرسی در محاکم و متهمان مربوط به حوادث پس از انتخابات باید دقیقا بر اساس آیین دادرسی کیفری انجام شود همچنین بر این موضوع تاکید کرد که با عنایت به پیشنهادات ارائه شده از جانب کمیته ایشان نیز تلاش خواهند کرد تا بازداشتی هایی که نقش برجسته ای در حوادث نداشته اند و با رافت اسلامی قابل اغماض هستند تلاش می کنند آنها هر چه سریع تر آزاد شوند.

جلالی گفت: مطلع شدیم در پاسخ به نامه آقای کروبی هم ایشان گروهی سه نفره از قوه قضائیه که مسئولان عالی رتبه قضایی هستند مامور کرد مسائل مربوط به این نامه را مورد بررسی جدی قرار دهند.

وی گفت : امیدواریم آقای کروبی مستندات خود را در اختیار این کمیته سه نفره تشکیل شده از جانب ریاست قوه قضائیه قرار دهد تا این موضوع به یک جمع بندی برسد. اگر چنانچه تخلفی انجام شده با متخلفان برخورد جدی شود و اگرتخلفی انجام نشده از آبرو و حیثیت نظام دفاع شود .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: آقای کروبی اسامی را به ما نداده اند اما پیشنهادی خود من دادم و فکر می کنم این کمیته تشکیل شده و خوب است آقای کروبی مستندات خود را در اختیار کمیته قوه قضائیه قرار دهد و از آنجا که کمیته زیر نظر خود آقای لاریجانی رئیس قوه قضائیه است به نظر می آید دغدغه های آقای کروبی برطرف شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر