jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۲۶۶۹۸   ۱۱ دی ۱۳۸۷  |  ۱۱:۵۳

مدیر دفتر آلودگی هوای تهران:

مینیاتور مجوز زیست محیطی ندارد

مدیر دفتر آلودگی هوای تهران با بیان این‌که هیچ خودرویی تا زمانی که مجوز زیست محیطی دریافت نکند شماره‌گذاری نمی‌شود، گفت: خودرو مینیاتور تاکنون برای اخذ مجوز زیست محیطی اقدام نکرده است.

مسعود زندی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با بیان این مطلب افزود: همه‌ی خودروها زمانی که برای شماره‌گذاری اقدام کنند، باید قبل از آن موفق به اخذ مجوز زیست محیطی شوند.

وی ادامه داد: زمانی که خودرویی برای شماره‌گذاری اقدام کند، راهنمایی و رانندگی از سازمان محیط زیست استعلام می‌کند در این صورت یک نمونه از خودرو مورد نظر برای انجام تست اعزام می‌شود.

مدیر دفتر آلودگی هوای تهران گفت: مرحله دیگری از تست، این است که در تولیدات هم به صورت تصادفی نمونه‌هایی انتخاب و مجددا مورد تست قرار ‌گیرند.

وی گفت: این تست‌ها در مرکز تست آلایندگی خودرو توسط محیط زیست و شرکت بازرسی کیفیت استاندارد انجام می‌شود.

زندی تصریح کرد: اولین مرحله تست پیمایش 3000 کیلومتری است که خودرو باید از این مرحله عبور کند تا بتواند وارد مراحل بعدی شود.
مدیر دفتر آلودگی هوای تهران تأکید کرد: هیچ خودوریی تا زمانی که مجوز زیست محیطی دریافت نکرده است، شماره‌گذاری نمی‌شود.

وی در رابطه با اینکه آیا میزان آلایندگی خودروها رتبه‌بندی می‌شود یا خیر؟ پاسخ داد: رتبه‌بندی خوروها از لحاظ میزان آلایندگی از وظایف سازمان محیط زیست نیست،بلکه تنها رعایت استانداردها از نظر ما مهم است.

وی همچنین افزود: برای خودروهای تولیدی رعایت استاندارد یورو 2 و خودروهای وارداتی استاندارد یورو 3 رعایت شود.

زندی با بیان این‌که تنها رعایت استاندارها برای سازمان محیط زیست مهم است،گفت: اگر خودرو مطابق با استانداردهای مورد نظر باشد مشکلی نخواهد داشت؛ تنها رعایت استاندارها برای سازمان محیط زیست مهم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر