jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۸۳۵۷   ۲۱ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۱:۰۳

حتما شما هم تا به حال در روزنامه‌ها خوانده‌اید که فلان مسوول یا مدیر دولتی اعلام کرده که از محل کارش حقوقی دریافت نمی‌کند و یا در دوران خدمت در فلان اداره یا وزارتخانه‌ مایل به دریافت حقوق نیست و باز هم حتما شما نیز مثل دیگران تعجب کرده‌اید که چرا این آقای مدیر از دریافت دستمزدی که حق اوست، سر باز می‌‌زند.

آنگاه برایتان این سوال پیش آمده است که این مدیر دولتی برای امرار معاش و تامین هزینه‌های زندگی آن هم در دوره‌ای که دریافت یک حقوق کامل نیز کفایت نمی‌کند و چه بسا افراد مجبور به داشتن شغل دوم هستند به چه روش‌هایی متوسل می‌شود؟

بی‌شک پاسخ از 4 حالت خارج نیست:

1- مدیر مذکور همزمان با مسوولیت فعلی، مشاغل دیگری مانند تدریس، طبابت و یا... دارد و دریافت یک حقوق، کفاف مخارج زندگی ساده و زاهدانه او را می‌‌دهد.

2- مدیر مذکور ثروت کلانی از خانواده‌اش به ارث برده و یا آن که قبل از رسیدن به این مسوولیت، یک تاجر، کارآفرین و یا صنعتگر موفق بوده و با فعالیت در بخش خصوصی به چنان توانایی مالی رسیده که اساسا حقوق چند میلیونی دولتی برایش عددی محسوب نمی‌شود که بخواهد دریافت کند.

3- دریافت حقوق از دولت برای مدیر مذکور چندان اهمیتی ندارد ، چرا که او قرار است احتمالا‌ با استفاده از فرصت‌هایی که در دوران مسئولیت برایش فراهم می‌شود ، چندین برابر این حقوق ناچیز، درآمد کسب کرده و حتی برای دوران بازنشستگی ‌اش پس‌انداز کند.

هر چند این روزها، اغلب مردم اعتمادی به صحت اظهارات و پاکدستی این جنس از مدیران (گروه 3) ندارند اما خاطره دوران مسئولیت مردانی چون دکتر عباس شیبانی و حجت‌الاسلام والمسلمین دعایی، نمایندگان سابق تهران و دیگر عزیزان درستکاری که هیچ‌گاه از مجلس حقوق نگرفتند و زندگی زاهدانه‌ای داشته و دارند را از یاد نبرده ونمی برند .

محسن ماندگاری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر