jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۹۵۹۵   ۲۹ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۴

روز گذشته در پی انتشار خبر درگذشت خسرو شکیبایی، دوستان و همکاران او در گفتگو با خبرگزاری‌ها کوچ شکیبایی را ضایعه‌ای برای سینمای ایران دانستند و خاطراتی از او نقل کردند که از این میان، بخشی از گفته‌های حسن فتحی، مسعود رسام، جمشید مشایخی را می‌خوانید.

فتحی: حسرت کار کردن با «شکیبایی» تا قیامت بر دلم ماند

حسن فتحی در گفتگو با فارس گفت: همیشه دوست داشتم در کارهایم با خسرو شکیبایی همکاری داشته باشم، اما این اتفاق نیفتاد و حسرت کار کردن با او تا قیامت بر دلم ماند.او یکی از بازیگران بسیار خوب و تاثیرگذار سینما و تلویزیون ما بود. هیچ‌کدام از افراد هم نسل من، بازی او را در سینما با نقش هامون و در تلویزیون با نقش شهید مدرس هرگز فراموش نخواهیم کرد و آرزوی هر کارگردانی در ایران بود که در یکی از آثار خود، از او استفاده کند.

نقش‌ها را زندگی می‌کرد

مسعود رسام به ایسنا گفت: طی سال‌های ساخت سریال‌های سرزمین سبز و خانه سبز با زنده‌یاد خسرو شکیبایی زندگی کردم و خیلی ویژگی‌ها از او یاد گرفتم.او با اظهار تاسف از جای خالی شکیبایی از این پس در عرصه هنر، گفت: می‌گویند هر که را می‌خواهی بشناسی، در سفر بشناس. ما در سریال سرزمین سبز مجبور شدیم به شهرهای آبادان، خرمشهر و حتی چابهار سفر کنیم و تمامی ارزش‌های اخلاقی او را در طول همین سفرها از او دیدیم.او نقش‌ها را بازی نمی‌کرد، بلکه آنها را زندگی می‌کرد. خسرو شکیبایی، مثل یک کودک ابتدا قصه را باور می‌کرد و پس از این که باورش می‌شد در آن فضا و مکان است، جملات و کلمات را بیان می‌کرد. هیچ نقشی برای او بازی نبود و همان‌طور که خودش اعتقاد داشت تمامی نقش‌ها را زندگی می‌کرد.

این کارگردان تلویزیون درباره حضور خسرو شکیبایی در تلویزیون پس از رسیدن به شهرت، یادآور شد: او خودش بازی در تلویزیون را دوست داشت و ارتباط انبوه را می‌پسندید. روزی که می‌خواستیم او را برای بازی به خانه سبز دعوت کنیم، فکر نمی‌کردیم قبول کند؛ اما زنده‌یاد خسرو شکیبایی یک ساعت پس از تلفن ما به دفتر آمد، قراردادش را امضاء کرد و گفت: دلم می‌خواهد با شما کار کنم.

جای او خالی خواهد ماند

جمشید مشایخی گفت: جای خسرو شکیبایی در سینمای ایران خالی خواهد ماند.این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در حالی که بشدت از خبر درگذشت خسرو شکیبایی متاثر بود، با اشاره به روزهای آشنایی‌اش با این هنرمند، به ایسنا گفت: در سال‌های قبل از انقلاب، محمود استاد محمد سریالی را به نام خلیل ده مرده کارگردانی می‌کرد که بنده همراه زنده‌یاد اکبر مشکین از بازیگران آن بودیم و خسرو هم نقش آدم چرب زبانی را در این سریال داشت که موتوری را می‌دزدید و به قدری زیبا و شیرین بازی کرد که شیفته‌اش شدم.خسرو شکیبایی در تئاتر و سینمای ایران آنقدر درخشید که ستاره شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر