jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۵۹۹۲   ۱۵ تير ۱۳۸۷  |  ۱۲:۳۴

پرویز مشرف رئیس جمهور پاکستان روز جمعه با تاکید براین که ارتش پاکستان همچنان پشتیبان اوست ،‌گفت :‌ من این کشور را ترک نمی کنم.اما درصورتی که احساس کنم استعفای من به نفع کشور و باعث حل همه مشکلات خواهد بود ، برای استعفا درنگ نخواهم کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، رئیس جمهور پاکستان همچنین از این که گفته می شود ارتش پاکستان با 500 هزار کادر قوی، از زمان استعفای وی از مقام فرماندهی ارتش در نوامبر پارسال مخالف وی شده اند ، به شدت انتقاد کرد.

مشرف که در کودتای 1999 قدرت را در پاکستان به دست گرفته است ، از زمان پیروزی احزاب مخالف پاکستانی به رهبری بی نظیر بوتو رهبر مقتول و نواز شریف نخست وزیر پیشین در انتخابات ماه فوریه ، در موضع دفاعی قرار گرفته است.

روزنامه های پاکستانی در هفته های اخیر از گزارش هایی پر شده است که از ارتباط بین مشرف و ژنرال اشفاق کایانی ، جایگزین وی به عنوان فرمانده ارتش پاکستان حکایت می کند.

با این حال مشرف درخواست های شریف و دیگر شخصیت های مخالف را از وی برای کناره گیری از قدرت به عنوان رئیس جمهور ، رد کرده است.

آینده و سرنوشت مشرف در ائتلاف حاکم به رهبری احزاب وابسته به بوتو و نواز شریف ، باعث بروز اختلافاتی شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر