1400 نوع حشره‌ خوراکی!

در اجلاس روز سه‌شنبه گذشته سازمان ملل در تایلند غذاهای ساخته شده از حشرات هم جزو فهرست غذاها بود. هدف از تشکیل این اجلاس بررسی ارزش غذایی حشرات و راه‌های تولید و تکثیر حشراتی است که در بعضی از کشورها از غذاهای محبوب مردم به حساب می‌آیند.
کد خبر: ۱۶۳۲۴۶

به گزارش خبرگزاری فرانسه در حالی که در برنامه‌های تلویزیونی بسیاری خوردن حشرات را در بسیاری از کشورها نشان می‌دهند، سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد می‌گوید 1400 نوع حشره را در کشورهای مختلف می‌خورند.

ملخ، سوسک، مورچه، زنبور، جیرجیرک و بید از محبوب‌ترین غذاهای افراد حشره‌خوار است که سازمان فوق می‌گوید می‌توانند مغذی باشند و بعضی از آنها به اندازه گوشت قرمز و ماهی پروتئین داشته باشند.

سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل این اجلاس 3 روزه را در شهر چیانگ مای در شمال تایلند تشکیل داد تا معلوم کند حشرات تا چه اندازه مغذی هستند و درباره راه‌های پرورش انواع محبوب‌تر آنها بحث کنند.

پاتریک دورست، یکی از مقامات این سازمان گفت، پرورش حشرات می‌تواند منبع  تازه درآمد برای روستاییان سراسر جهان، بویژه کشورهایی مانند تایلند باشد که مردم آن 200 نوع حشره را می‌خورند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها