عملکرد و نگرش حسین امیرعبداللهیان در دستگاه دیپلماسی را بررسی کرده‌ایم

مرد دیپلماسی عزتمندانه

آیت‌ا... سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور محبوب، محترم و مغتنم کشورمان که در سفر آذربایجان‌شرقی برای افتتاح چند پروژه ملی حضور داشت، در سانحه سقوط بالگرد در منطقه ورزقان به شهادت رسید.
کد خبر: ۱۴۵۸۲۷۷
 
همچنین حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان، آیت‌ا...آل‌هاشم امام‌جمعه تبریز ومالک رحمتی استاندارتبریز که در بالگرد حامل رئیس‌جمهور حضور داشتند نیز به شهادت رسیدند. خلبانان بالگرد و محافظ رئیس‌جمهور نیز جزو شهدای سانحه هستند. آیت‌ا... رئیسی و همراهانش پس از آیین بهره‌برداری از سد قیزقلعه‌سی که با حضور الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری‌آذربایجان برگزار شد با بالگرد عازم تبریز بودند که در میانه راه دچار سانحه شدند و بالگرد سقوط کرد. حسین امیرعبداللهیان، از دیپلمات‌های انقلابی و خوش‌نامی بود که در دوران خدمتش در قامت چهره‌ای سیاسی، خدمات بسیاری به مردم کشورمان و جبهه مقاومت انجام داد و درنهایت مزد خدمات مخلصانه‌اش را با شهادت در کنار رئیس‌جمهور محبوب ایران زمین دریافت کرد.امیرعبداللهیان نخستین وزیر خارجه شهید تاریخ ایران، یکی از بهترین و باتجربه‌ترین وزیران کابینه شهید آیت‌ا... رئیسی و فردی بود که در دوران مسئولیت موفقیت‌های راهبردی و بلندمدتی برای منافع ملی و کشورهای منطقه به دست آورد و به نماد ملی تاریخ سیاسی ایران تبدیل شد. شهید امیرعبداللهیان را باید به دلیل عزت و کرامتی که به ایران اسلامی داد و تمام خط و نشان‌هایی که برای رژیم صهیونیستی و دشمنان انقلاب کشید، ستود. مردم ایران هنوز خاطرات دیپلماسی ذلیلانه برخی غربگراها را فراموش نکرده‌اند و از یادشان نیز نخواهد رفت که جمهوری اسلامی ایران مانند شهید امیرعبداللهیان، وزیر خارجه‌ای به خود دیده است.صادقانه بگویم، اندک زمانی بود که ملت ایران در حال غرور و افتخار به دلیل دیپلماسی عزتمندانه جمهوری اسلامی بودند که نتیجه هماهنگی کامل دیپلماسی و میدان. بود که دیپلمات شهید، حسین امیرعبداللهیان در وزارت خارجه رقم زده بود.از شرق تا غرب دنیا آثار عزتمندی دیپلماسی انقلابی ایرانی هویداست؛ تأثیر اقدامات یار دیرین شهید حاج‌قاسم سلیمانی را می‌توان در کشورهای همسایه و در جبهه مقاومت دید. از یمن، سوریه و عراق تا چین و روسیه پیام تسلیت فرستاده‌اند. در داخل نیز فضا، فضای پس از شهادت حاج‌قاسم است که مردم یکصدا از همان دیپلماسی عزتمندانه می‌گویند. توییت دختر شهید رکن‌آبادی درباره شهید حسین امیرعبداللهیان، نکته قابل تأملی دارد: «شهادت می‌دهم بعد از رفیقت برای من پدری کردی... چقدر شهید به نامت می‌آید... خدانگهدار رفیق پدر».
بله! در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی بنویسید، حسین امیرعبداللهیان نخستین وزیر خارجه ایران بود که به درجه رفیع شهادت نائل آمد. وزیر خارجه شجاع و مردمی کشورمان از ابتدای عملیات «طوفان‌الاقصی» با سفرها و رایزنی‌های مستمر منطقه‌ای فتح بابی در عرصه دیپلماسی حمایت از فلسطین باز کرد. روزهایی که در مجامع بین‌المللی به‌صراحت از آرمان فلسطین دفاع کرد و مانند برخی غربگراها از محکوم کردن جنایت‌های مستکبران عالم دچار لکنت نشد و با اقدامات عزتمندانه‌اش قلب میلیون‌ها فلسطینی مظلوم و رنج دیده را شاد کرد. بی‌تردید مردم و مقاومت فلسطین، آنچه را که شهدای خدمت، آیت‌ا... رئیسی و امیرعبداللهیان برای آرمان فلسطین و حمایت از مردم در مجامع بین‌المللی و منطقه‌ای انجام دادند، فراموش نخواهند کرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها