jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۱۴۵۶۶   ۰۷ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۷

در شبی به یاد ماندنی برای بندر بوسان و مردم خونگرم کره جنوبی مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره بازیهای آسیایی برگزار شد.در این مراسم که با رژه ورزشکاران 44کشور شرکت کننده و سوگند

و اجرای مراسم ویژه خاتمه یافت. مشعل بازیهای آسیایی 2002در ورزشگاه اصلی شهر بوسان روشن شد که باید تا روز 13اکتبر (22مهر ماه ) روشن بماند. دیشب (به وقت کره )حتی یک صندلی ورزشگاه بوسان هم خالی نبود و تمام بلیتهای 250هزار یوانی (حدود 160هزار تومان ) افتتاحیه به فروش رفت . در مراسم دیروز، کشورهای شرکت کننده ، پس از معرفی وارد ورزشگاه می شدند و پس از رژه و عبور از مقابل جایگاه ، در محل تعیین شده برای خود قرار می گرفتند: افغانستان ، بحرین ، بنگلادش ، بوتان ، برونئی ، کامبوج ، چین ، چین تایپه ، کره ، تیمور شرقی ، هنگ کنگ ، هند، اندونزی ، جمهوری اسلامی ایران ، ژاپن ، اردن ، قزاقستان ، کویت ، قرقیزستان ، لائوس ، لبنان ، ماکائو، مالزی ، مالدیو، مغولستان ، میانمار، نپال ، عمان ، سنگاپور، سریلانکا، سوریه ، تاجیکستان ، تایلند، ترکمنستان ، امارات ، ازبکستان ، ویتنام و یمن کشورهایی بودند که در مراسم دیروز رژه رفتند. نکته جالب توجه در مراسم افتتاحیه ، اتحاد ورزشکاران دو کره در مراسم رژه بود. ورزشکاران دوکره در حالی که دستهای به هم پیوسته خود را بالا نگهداشته بودند به ابراز احساسات تماشاگران پاسخ دادند. مردم کره جنوبی هم که گویی منتظر چنین روزی بودند، با تکان دادن پرچمهای کوچک کره شمالی ، نیمه شمالی را به خود پیوند دادند. همچنین ورود نپال به عنوان نخستین تیم ، از نکات جالب توجه مراسم دیروز بود. کاروان 65نفره جمهوری اسلامی ایران به عنوان بیست و پنجمین کشور از مقابل جایگاه رژه رفت و مورد تشویق تماشاگران کره ای قرار گرفت . پرچمدار کاروان ایران علی دایی ، نماینده فوتبال در مراسم رژه بود. در مراسم رژه ، ورزشکاران والیبال ، واترپلو و فوتبال دیده نمی شدند که گویا تمرین ، علت غیبت آنها بود و از جمع 12ورزشکار زن اعزامی به بوسان ، تنها الهام هاشمی ، یلدا خدابنده ، لیدا فریمان ، راحله خیرالله زاده ( 4تیرانداز) و تارا اردلان (بانوی سوارکار مقیم خارج از کشور) دیده می شدند. در مراسم ویژه و نمایشی افتتاحیه بازیهای آسیایی بوسان حدود 5هزار کره ای حضور داشتند و برنامه های متنوعی اجرا کردند. در مراسم دیروز، مسوول بازیهای آسیایی بوسان و رئیس کویتی شورای المپیک آسیا به حاضران خوشامد گفتند و رئیس جمهور کره جنوبی در سخنانی ، آغاز رسمی بازیهای آسیایی را اعلام کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر