پیمان جبلی در آیین اختتامیه جشنواره ملی «قهرمان ایران» مطرح کرد:

ورزشکاران، سفیران رسانه‌ای ایران

اتفاقات مشکوک در مستر المپیا خون گرگ ایرانی به جوش آمد

خیانت به هادی چوپان؟!

رسانه‌های آمریکایی و اروپایی در آستانه مسترالمپیا ۲۰۲۳ به طرز شگفت‌آوری یک‌صدا پیش‌بینی می‌کردند درک لانسفورد آمریکایی، فاتح این مسابقات باشد و هادی چوپان به نایب قهرمانی برسد. انگار سناریو چیده شده بود.
کد خبر: ۱۴۲۹۴۴۲
 
به محض ورود بهترین بدنسازان دنیا روی استیج مسترالمپیا، سالن یک صدا لانسفورد، رقیب و رفیق هادی چوپان را تشویق کردند تا مشخص شود همه چیز برای قهرمانی او مهیاست، نه گرگ ایرانی. هانی رامبد، مربی مشترک هادی و درک هم انگار ترجیح می‌داد در این فضا لانسفورد قهرمان شود، نه ستاره ایرانی، چون چوپان بعد از اتمام مسابقات، به کنایه نوشت: «با سلام، من شرمنده و سرشكسته مردم و ملت ميهنم هستم. با تمام دنيا جنگيدم. قدرتم به همه چيز رسيد جز آن خنجرى كه نفهميدم از كجا به پهلوهايم فرو رفت. حلالم كنيد اگر لياقت آن چيزى كه لياقت شما بود را نتوانستم به ارمغان بياورم. شرمنده تمام مردم و نام كشورم ايران هستم.» 
کلمه به کلمه نوشته تلخ هادی چوپان گواه از این دارد که فردی نزدیک به او پشت ماجرا بوده و تلویحا به تمام مردم ایران و دنیا فهماند که در این جنگ نابرابر، هانی رامبد، سرمربی ایرانی‌الاصل او پشت درک لانسفورد ایستاده تا خودش. بدون شک وحید اکبرزاده، سرمربی سابق تیم‌ملی پرورش اندام و از دوستان نزدیک هادی چوپان است که می‌تواند همه اسرار را به بهترین شکل ممکن برملا کند. او ساعتی بعد از پایان مسابقات نوشت: «هادی جان، دلاور، خسته نباشی. همه اینجا بودیم و دیدیم چه بازی کثیفی رو برای تو ‌راه انداختند. به گفته همه کارشناسان و افراد سرشناس در سالن شما بدون شک اول بودی ‌و همه مردم ایران و‌ دنیا دیدند اما بدی کار این است که آدم از خودی بخورد و سر او معامله شود. به قول خودت گذر زمان نشان خواهد داد که چه کسی بازنده است. هادی عزیز همیشه اسطوره مردم ایران خواهی بود و‌خواهی ماند.» بنابراین کاملا مشخص شد منظور هادی چه بوده و چرا آن استوری را منتشر کرده است. 
     
قهر هادی
هادی چوپان تا پیش از شروع مسابقه می‌دانست لانسفورد، رقیب اصلی‌اش روی استیج حریف او نخواهد شد. در عضلات جلو، او برتری قاطعی نسبت به رقیب آمریکایی‌اش داشت. همه مفسران معتقد بودند لانسفورد در این بخش به چوپان باخته ولی عضلات پشت درک، نسبت به هادی شرایط بهتری داشت. با این وجود حداقل ایرانی‌ها تصور می‌کردند چوپان به مراتب نمره بالاتری از داوران بگیرد و برای دومین سال متوالی ساندو را مال خود کند. این پیش‌بینی اما به‌هم خورد تا خود هادی نیز در لحظه ناراحتی‌اش را بروز دهد. در پایان مسابقه و بعد از اهدای مدال‌ها، وقتی به رسم همیشگی ورزشکاران روی استیج ایستادند تا عکس یادگاری بگیرند، چوپان فقط یک فیگور گرفت و سریعا مدالش را درآورد و به پشت صحنه بازگشت. مجری مراسم خطاب به هادی گفت می‌تواند روی استیج بماند و عکس‌های بیشتری بگیرد ولی هادی بی‌توجه از پله‌های پشتی پایین رفت تا هر چه زودتر سالن را ترک کند. 
     
معامله بر سر هادی؟!
بعضی‌ها می‌گویند معامله‌ای صورت گرفته و حدس‎شان به موضوع قراردادهای همکاری بازمی‌گردد. هانی رامبد در چند سال گذشته با کمک به هادی چوپان باعث شد او ویزای سفر به آمریکا را بگیرد و در مسابقات مسترالمپیا شرکت کند. همین امسال بهروز تابانی که مجوز حضور در رقابت‌ها را گرفته بود به دلیل ممانعت دولت آمریکا از حضور در استیج فلوریدا بازماند. بنابراین اولین و مهمترین تاثیر همکاری با هانی رامبد، ورودش به آمریکا بود. رامبد در چند سال گذشته توانست کیفیت بدنی چوپان را بالا ببرد. ضمن این‌که از او در معرفی مکمل‎‌های بدنسازی‌اش استفاده کرد و به نوعی توانست با نام هادی در ایران و همین‌طور خاورمیانه مشتریان لازم را جذب کند. عده‌‎ای می‌گویند در شرایط فعلی هانی برای بهتر شدن بازار مکمل‌هایش در آمریکا نیاز به یک قهرمان تازه داشت، بنابراین روی این بدنساز شرط بست، نه هادی چوپان. اینها تمام فرضیاتی است که مطرح می‌شود ولی بدون شک واقعیت را باید از زبان خود هادی چوپان شنید. انگار رابطه او و هانی رامبد شکرآب شده. چوپان در استوری خود نوشت: «بدرود» شاید هم او دیگر نمی‌خواهد وارد مسترالمپیا شود و روی استیج فیگور بگیرد. چوپان ۳۶ ساله است و بدون شک هنوز جا برای حضور در مسابقات دارد. همه اینها احتمالاتی است که باید هادی درباره آن پاسخ دهد. 
     
حمله به لانسفورد
در این‌که هادی چوپان نسبت به درک لانسفورد برتری داشت و می‌توانست برای دومین سال متوالی قهرمان شود، هیچ شک و تردیدی نیست اما بدون شک رفتار قهرگونه او روی استیج و همین‌طور حمله ایرانیان به صفحه اینستاگرامی رقیب آمریکایی، زیبا نیست. طرفداران چوپان در حالی که تا پیش از این به خاطر رفاقت و دوستی هادی و درک مدام از این بدنساز تعریف می‌کردند، از بامداد دیروز و بعد از قهرمانی لانسفورد، به صفحه رسمی او حمله کرده و به انتقاد پرداختند. همچنین عده‌ای در کامنت‌ها انگشت اتهام را به سوی هانی رامبد گرفتند و عده‌ای هم تشکیلات مسترالمپیا را زیر سوال بردند. 

نایب قهرمانی
هادی چوپان با نایب قهرمانی در رقابت‌های مسترالمپیا ۲۵۰ هزار دلار برنده شد. نحوه توزیع جوایز در این مسابقات به این صورت است درک لانسفورد با کسب عنوان قهرمانی برنده جایزه ۴۰۰ هزار دلاری شد. هادی چوپان به عنوان نایب قهرمان ۲۵۰ هزار دلار جایزه گرفت. نفر سوم این رقابت‌های یعنی «سامسون داودا» ۱۰۰هزار دلار جایزه دریافت کرد و به نفرات چهارم و پنجم هم هر کدام ۴۰ و ۳۵ هزار دلار جایزه رسید.فعالیت در رشته پرورش اندام به صورت حرفه‌ای با برنامه‌های تمرینی سنگین و تغذیه مناسبی همراه است که احتیاج به حمایت مالی قابل توجهی دارد. بیشتر ورزشکار‌ها در این عرصه اسپانسر‌هایی دارند که این هزینه‌ها را تامین می‌کنند و یا این‌که از درآمد چنین مسابقاتی برای ادامه مسیر قهرمانی استفاده می‌کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها