مردی که در پی اختلاف مالی ۴۰۰ ‌هزارتومانی‌، برادر زنش را کشته و تا یک قدمی قصاص رفته بود‌، پس از ۱۷ سال با پرداخت دیه بخشیده شد.
کد خبر: ۱۴۲۱۹۶۱

به گزارش خبرنگارجام‌جم‌، فرزاد مرد میانسالی است که ۱۷ سال قبل به دنبال اختلاف مالی که با برادر همسرش پیدا کرد او را در قلعه میر در جنوب تهران به قتل رساند.‌ در جلسه محاکمه فرزاد، والدین مقتول و سه فرزندش قصاص خواستند. متهم هم در دفاع از خود گفت‌: سه ماه قبل ازحادثه من و برادرزنم -مقتول - یک خودروی پیکان را شراکتی خریدیم، بعد از دو ماه دچاراختلاف شدیم و خودرو را فروختیم و او ۴۰۰ ‌هزارتومان به من بدهکار شد اما هر بار که پولم را می‌خواستم از پرداخت آن طفره می‌رفت. به همین دلیل کارمان به دعوا و درگیری کشیده شد. آن روز برای ترساندن برادرزنم و دریافت طلبم چاقوی آشپزخانه را برداشتم و راهی خانه‌شان شدم. 
در حوالی قلعه میر او را دیدم. خواستم ۴۰۰ هزارتومان بدهی‌اش را بپردازد که طفره رفت. با هم درگیر شدیم که او را با چاقو زدم‌. 
 بعد از جلسه محاکمه‌،‌ قضات‌ حکم به قصاص فرزاد دادند و‌ این رای در شعبه بیستم دیوان عالی کشور تائید و به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد‌. در این ۱۷ سال متهم بلاتکلیف در برزخ مرگ و زندگی مانده بود تا این‌که پدر مقتول فوت شد‌. 
با اظهار پشیمانی قاتل، مسئولان خیریه باب‌الحوائج در واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران هم برای جلب رضایت اولیای دم اقدام کردند که سرانجام در آستانه اربعین اولیای دم به شرط دیه قاتل را بخشیدند.با کمک خانواده متهم و نیکوکاران پول دیه آماده و به اولیای دم پرداخت شد. 
امین کرمانی‌نژاد‌، ‌قاضی شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران با تائید این خبر به جام‌جم گفت‌: با بخشش خانواده مقتول، مرد زندانی بعد از ۱۷ سال آزاد شد. 

کشف جسد مردی در میدان رازی 

جسد مردی میانسال در فضای سبز میدان رازی تهران پیدا شد. 
به گزارش خبرنگار جام‌جم‌، ساعت ۸‌ صبح‌ دوشنبه سیزدهم شهریور امسال‌، جسد مرد ۴۵ ساله‌ای در فضای سبز میدان رازی پیدا شد. 
با حضور ماموران در محل مشخص شد جسد مدارکی همراه ندارد و چند ساعت از مرگش گذشته است. با دستور وحید ناصری‌، بازپرس جنایی تهران جسد برای تعیین علت مرگ و شناسایی هویتش به پزشکی قانونی منتقل شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها