خشونت های مسلحانه در آمریکا ادامه دارد

۹ زخمی بر اثر تیراندازی در سانفرانسیسکو

قاتل خونسرد پس از ۳سال به قتل ۲زن اعتراف کرد

کافه مرگ

کارآگاهان پلیس گیلان پس از سه سال جست‌وجو و تحقیق بر روی ۵۰ مظنون، با ردیابی‌های علمی خود شکارچی زنان در خمام را دستگیر کردند. این مرد بعد از کشتن زنان، جسد آنها را در زمین‌های اطراف کافه‌اش دفن کرده بود. پس از اعتراف قاتل خونسرد، بقایای اجساد قربانیان از عمق دو متری زمین بیرون کشیده شد.
کارآگاهان پلیس گیلان پس از سه سال جست‌وجو و تحقیق بر روی ۵۰ مظنون، با ردیابی‌های علمی خود شکارچی زنان در خمام را دستگیر کردند. این مرد بعد از کشتن زنان، جسد آنها را در زمین‌های اطراف کافه‌اش دفن کرده بود. پس از اعتراف قاتل خونسرد، بقایای اجساد قربانیان از عمق دو متری زمین بیرون کشیده شد.
کد خبر: ۱۴۱۱۴۷۸
نویسنده محمد غمخوار - گروه حوادث

به گزارش خبرنگار جام‌جم، تحقیقات کارآگاهان جنایی استان گیلان برای رازگشایی از این پرونده از سال۱۳۹۹ و با شکایت خانواده زن ۳۲ ساله‌ای آغاز شد. خانواده این زن با مراجعه به ماموران در شکایت خود گفتند: «دخترمان چند روزی است که ناپدید و تلفن همراهش خاموش شده است. در این مدت در جست‌وجوی او بودیم اما ردی از او پیدا نکردیم و می‌ترسیم بلایی سرش آمده باشد.»
ماموران در بررسی‌های خود متوجه شدند، این زن اغلب وقت خود را بیرون از خانه سپری می‌کرده و همزمان با ناپدید شدنش، با مراجعه به یک طلافروشی اقدام به خرید طلا کرده و تلفن همراهش نیز خاموش شده است. تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا این‌که دومین شکایت در پلیس آگاهی مطرح شد. این بار زن ۴۱ ساله‌ای به طرز مرموزی ناپدید شده بود. بررسی پرونده این زن نشان داد، او هم بیشتر اوقات در بیرون از خانه بوده و خانواده‌اش با طولانی شدن غیبتش به موضوع مشکوک شده و شکایت کرده بودند. موضوعی که شک پلیس را به ماجرا بیشتر کرد، خرید طلا توسط این زن قبل از ناپدید شدنش بود. این سرنخ و وضعیت اجتماعی دو زن، باعث شد تیم جنایی احتمال دهند آنها به سرنوشتی مشابه دچار شده باشند. وقتی ناپدید شدن این دو زن طولانی شد، کارآگاهان پلیس آگاهی احتمال قتل آنها را مطرح کردند و تحقیقات همزمان بر روی این دو پرونده آغاز شد. کارآگاهان با بررسی تماس‌های دو زن جوان و تحقیقات علمی به ۵۰ مظنون در این ماجرا رسیدند. همچنین با مراجعه به طلافروشی‌هایی که با کارت زنان از آنجا خرید شده بود، رد یک زن را به دست آوردند. این زن با کارت بانکی یکی از زنان ناپدیدشده به طلافروشی رفته و طلا خریده بود. او خیلی حرفه‌ای عمل کرده و از خود ردی باقی نگذاشته بود. سرانجام تحقیقات پلیسی بر روی این پرونده، ماموران را به متهمی سابقه‌دار به نام سعید رساند. سعید صاحب کافه‌ای در سه‌راهی خمام بود. وقتی ماموران برای دستگیری او اقدام کردند، دریافتند سعید به تهران رفته است. به دلیل این‌که احتمال فرار متهم وجود داشت، او را به صورت نامحسوس زیر نظر گرفتند تا این‌که هفته گذشته متوجه شدند او در حال بازگشت به کافه خود است. کارآگاهان در ورودی شهر رودبار او را متوقف و دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی، تحت بازجویی قرار گرفت. باتوجه به این‌که زن ۳۹ ساله با متهم تماس تلفنی داشت، ابتدا درباره پرونده او تحقیق شد. متهم خونسرد مدعی شد از سرنوشت این زن اطلاعی ندارد و آخرین بار از او شنیده که قصد دارد به خارج از کشور برود. این ادعا فرضیه قتل دو زن توسط متهم را قوت بخشید. به همین خاطر متهم را در برابر دلایل علمی و غیرقابل کتمان پلیسی قرار دادند. سعید که هیچ راه فراری نداشت، سرانجام عصر پنجشنبه لب به اعتراف گشود و به قتل اعتراف کرد. قاتل خونسرد درباره انگیزه‌اش گفت: «صاحب کافه‌ای در سه‌راهی خمام هستم. این زنان هم همیشه آن حوالی بودند و گاهی به کافه من می‌آمدند. به همین خاطر ارتباط با آنها برای من سخت نبود. می‌دانستم طلا و پول دارند به همین خاطر نقشه قتل‌شان را طراحی کردم. با آنها طرح دوستی ریخته و وقتی در دامم گرفتار شدند، ابتدا زن ۴۰ ساله را کشتم و سپس سراغ طعمه بعدی رفتم. بعد از قتل، جسد قربانیان را در حیاط کافه دفن کردم. به دلیل این‌که این دو زن به کافه‌ام می‌آمدند، رمز کارت بانکی آنها را داشتم. کارت بانکی یکی از قربانیان را به زنی که با او ارتباط داشتم، دادم و او با موجودی آن طلا خرید.»
سرهنگ علیرضا حدادی، رئیس‌پلیس آگاهی گیلان در این باره به جام‌جم گفت: «پرونده قتل این دو زن با کارهای علمی کارآگاهان کشف شد. متهم پرونده هیچ سرنخی از خود به‌جا نگذاشته بود و با تحقیق بر روی ۵۰مظنون به او رسیدیم. پس از دستگیری متهم و اعتراف او، در بازرسی کافه‌اش خودروی یکی از مقتولان همراه سلاح و مهمات کشف شد.»
وی ادامه داد: «با راهنمایی متهم، ابتدا جسد زن ۳۲ ساله و در فاصله کمی از او جسد زن ۴۱ساله پیدا شد. متهم اجساد را در عمق دو متری زمین دفن کرده بود. همدست او نیز دستگیر و هردو تحویل مقام قضایی شدند.»
رئیس‌پلیس آگاهی استان گیلان در پایان به لزوم رعایت هنجارهای اخلاقی و اجتماعی توسط بانوان به‌منظور پیشگیری از سوء‌استفاده افراد سودجو تاکید کرد و ضمن اشاره به نقش تاثیرگذار شهروندان در تعامل و همکاری با پلیس برای برخورد با مجرمان، از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها