قاتل سریالی کجا قربانیانش را به مسلخ می‌برد؟

داستان یک مثلث (اینفوگرافیک)

امید، معروف به قاتل بزرگراه در آخرین روزهای سال 86 و پس از چند سال توقف جنایت های سابقش قتل های خود را در کرج آغاز کرد. پیش از این دو زن را در گیلان کشته بود و توبه اش برای زندگی سالم زیاد دوام نیاورد.
کد خبر: ۱۳۲۵۲۲۱

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، در مدت پنج ماه هشت زن را در کرج در پوشش مسافربر سوار پیکان قهوه ای خود کرد و بعد از خفه کردن آنها، جسدشان را در حاشیه خیابان رها می کرد. کمالشهر، قزلحصار و مهرشهر سه ضلع مثلثی است که اجساد در آن پیدا شد.

امید پس از دستگیری مدعی شد، پنج قتل را در خانه‌اش در خرمدشت و دو قتل را در خانه اش در کمالشهر انجام داده و یکی از قربانیان را داخل خودرو خفه کرده است.

دور گردن چهار تن از قربانیان هم روسری گره خورده بود. امید چهره آرام و موجهی داشت به‌طوری‌که اطرافیانش وقتی متوجه دستگیری او به اتهام قتل‌ های سریالی شدن باورشان نمی‌شد که این جوان آرام مرتکب قتل ده زن شده باشد.

امید پس‌از ازدواج خودروی پیکان قهوه‌ای‌ رنگ خرید و با مسافرکشی، هزینه زندگی‌اش را تامین می‌کرد اما چند ماه بعد با همین خودرو قربانیانش را شکار کرد و به قتل رساند.

او درباره انگیزه‌اش از قتل‌ها موضوعات مختلفی را مطرح کرد گاهی می‌گفت به‌ خاطر مشکلات مالی و با انگیزه سرقت از قربانیان آن‌ها را می‌کشتم گاهی ادعا می‌کرد که انگیزه‌اش انتقام از زنانی بود که خیانت می‌کردند و گاهی نیز مشکلات جنسی را مطرح می‌کرد.

او وقتی در شعبه هفتاد و یک دادگاه کیفری یک استان تهران برای دفاع از خود پای میز محاکمه ایستاد به قاضی نورالله عزیزمحمدی گفت: وقتی بنزین گران شد دیگر مسافرکشی برایم به‌صرفه نبود به‌همین دلیل تصمیم گرفتم با قتل زنان و سرقت طلاهای آن‌ها مشکلات مالی‌ام را حل کنم.

امید همچنین وقتی برای آخرین دفاع در جایگاه قرار گرفت، اظهار داشت: اگر با اعدام من جامعه اصلاح می‌شود و نبود من همه‌چیز را درست می‌کند مرا اعدام کنید اما می‌دانم این اتفاق نمی‌افتد.

عزیز محمدی که حالا بازنشسته و وکیل شده‌ است درباره شخصیت امید می‌گوید :«امید در خانواده‌ای بزرگ‌شده بود که همیشه شاهد اختلافات پدر و مادرش بود پدر به مادر شک داشت و همین دلیل اصلی آن‌ها برای درگیری و اختلاف بود این مشکلات روی شخصیت امید هم تاثیر گذاشت و باعث شد ذهنش درگیر خیانت باشند امید درباره انگیزه‌اش دلایل مختلفی را بیان می‌کرد اما نکته‌ای که وجود داشت این بود که پس‌از کشاندن زنان به خانه‌اش به آن‌ها تجاوز می‌کرد، طلاهایشان را سرقت می‌کرد و آن‌ها را می‌کشت این اقدامات نشان می‌داد ادعای او درباره قتل زنان خیانت‌کار صحیح نیست. خاطرم هست یکی از قربانیان تازه عقد کرده بود و در مدرسه شبانه‌روزی درس می‌خواند.»

امید پس‌از محاکمه در دادگاه کیفری به ده بار قصاص محکوم شد که این حکم به تأیید دیوان‌عالی کشور هم رسید قاتل سریالی زنان سرانجام مهرماه سال نود و دو در ملأ عام به دار مجازات آویخته شد.

جهت مشاهده تصویر اصلی بر روی عکس زیر کلیک کنید.

داستان یک مثلث (اینفوگرافیک)

 

ضمیمه تپش روزنامه جام جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها