معنی AM و PM در ساعت چیست؟
کد خبر: ۱۳۲۱۷۳۳
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، برخی کشورها، از جمله آمریکا، کانادا و استرالیا، از قالب ۱۲ ساعته شامل صبح و عصر استفاده می‌کنند.

AM و PM در ساعت چه معنی دارد؟

سیستم ۱۲ ساعته، ۲۴ ساعت شبانه روز را به دو دوره ۱۲ ساعته تقسیم می‌کند. اولین دوره ۱۲ ساعته به همین ترتیب تعیین شده است. از نیمه شب تا ظهر اجرا می‌شود. دوره دوم، با کلمه بعدازظهر یا علامت PM، ۱۲ ساعت از ظهر تا نیمه شب را شامل می‌­شود.

اختصارات am و pm از لاتین گرفته شده است:

AM: قبل از ظهر
PM: بعد از ظهر

با استفاده از اعداد از ۱ تا ۱۲ و به دنبال صبح یا بعد از ظهر، سیستم ساعت ۱۲ ساعته، همه ۲۴ ساعت شبانه روز را مشخص می‌کند. به‌عنوان مثال، ۵ صبح اوایل صبح است و ۵ بعد از ظهر اواخر بعد از ظهر. ۱ بامداد یک ساعت بعد از نیمه شب است، در حالی که ۱۱ شب، یک ساعت قبل از نیمه شب است.

نیمه شب و ظهر: صبح یا عصر؟

ضعف اصلی سیستم ۱۲ ساعته، سردرگمی گسترده‌ای است که در مورد کدام‌یک باید برای ظهر و نیمه شب استفاده شود. به‌طور منطقی نمی‌توان هیچ یک از لحظات را قبل از ظهر (صبح) یا بعد از ظهر (بعد از ظهر) تشخیص داد. به‌عنوان مثال، لحظه نیمه شب دقیقاً ۱۲ ساعت بعد از ظهر روز قبل و ۱۲ ساعت قبل از ظهر روز بعد است.

با این حال، بیشتر ساعت‌های دیجیتالی و بیشتر منابع، نیمه شب را ۱۲ صبح و ظهر را ۱۲ شب تعیین می‌کنند. اگرچه لحظه دقیق ظهر در هیچ یک از این دو گروه قرار نمی‌گیرد، اما ساعت بعد از آن، از ساعت ۱۲:۰۰:۰۱ تا ۱۲:۵۹:۵۹، به‌طور مشخص، بعد از ظهر است.

سردرگمی نیمه شب

یکی دیگر از موارد سردرگمی، تعیین نکردن تاریخ در سیستم ۱۲ ساعته است، زیرا شناسایی منطقی یک زمان درست در زمان تأمین وقت و ۱۲:۰۰ صبح (نیمه شب) غیر ممکن است.

قالب‌های زمانی

۱۲ ساعته و ۲۴ ساعته
تبدیل قالب ۱۲ ساعته به ۲۴ ساعته

یک ساعت ۲۴ ساعته که گاهی اوقات به‌عنوان زمان نظامی نیز شناخته می‌شود، زمان را با توجه به تعداد ساعاتی که از نیمه شب گذشته است، بیان می­ کند. از نیمه شب آغاز می‌شود، ساعت‌ها از ۰ تا ۲۴ شماره‌گذاری می‌شوند و دیگر نیاز به تعیین مکان‌هایی مانند صبح و عصر نیست. به‌عنوان مثال، ساعت ۲۳:۰۰، ۲۳ ساعت از آغاز روز جاری گذشته است.

قالب ۱۲ ساعته کجا استفاده می ­شود؟

امروز، بیشتر کشور‌های جهان از سیستم ۲۴ ساعته استفاده می‌کنند. با این حال، قالب ۱۲ ساعته، شامل صبح و عصر، به‌طور رسمی در تعدادی از کشور‌ها، از جمله آمریکا، کانادا (به‌جز کبک)، استرالیا، نیوزیلند و فیلیپین، استفاده می‌شود.

چرا روز ۲۴ ساعت وقت دارد؟

تصور می‌شود که مصری‌ها مسئول تقسیم روز به ۲۴ قسمت مساوی هستند. یک گزارش، حاکی از آن است که این رسم تکامل یافته است، زیرا مصری‌ها به‌طور معمول از پایه ۱۲ استفاده کرده‌اند و ۳ مفصل انگشتان خود را حساب می‌کنند؛ از جمله انگشت شست.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها