jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۳۲۹   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۷

رئیس جمهور پیشین آمریکا قصد دارد همراه با فرماندار ایالت تگزاس از مرز ایالات متحده-مکزیک دیدن کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سه شنبه در اظهاراتی گفت: اواخر ماه جاری قصد دارم همراه با "گرگ آبوت" فرماندار ایالت تگزاس از مرز آمریکا-مکزیک دیدن کنم.
بر اساس این گزارش، هم ترامپ و هم آبوت به تازگی نسبت به افزایش چشمگیر ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا اعتراض و شکایت کرده‌اند.

ترامپ و سایر جمهوریخواهان بار‌ها از سیاست‌های مهاجرتی دولت بایدن به شدت انتقاد کرده‌اند. دولت ترامپ محدودیت‌های شدیدی را برای ورود مهاجران خارجی به خاک آمریکا اعمال کرده بود.

ترامپ با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به قبول دعوت آبوت برای سفر به مرز مکزیک در روز ۳۰ ژوئن، اعلام کرد: ما از تقویت امنیت مرز‌ها به سوی یک مرز بی قانون حرکت کرده‌ایم.

ترامپ البته نگفته است که از کدام منطقه مرزی دیدن خواهد کرد. ترامپ برای مقابله با مهاجران خارجی، ساخت دیوار مرزی مکزیک را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده بود.

دولت بایدن اواخر آوریل اعلام کرد که پروژه‌های دیوار مرزی مکزیک را که قرار است از منابع مالی وزارت دفاع آمریکا تامین شود، لغو خواهد کرد و این منابع مالی را به پروژه‌های نظامی بازخواهد گرداند.

دولت ترامپ میلیارد‌ها دلار از بودجه پنتاگون را برای ساخت دیوار مرزی مکزیک اختصاص داده بود. این اقدام ترامپ پس از آن انجام شد که کنگره حاضر به تامین مالی کامل این پروژه نشده بود.

ولی جو بایدن در روز نخست ریاست جمهوری اش، وضعیت فوق العاده اعلام شده توسط ترامپ در مرز‌های جنوبی ایالات متحده را لغو کرد و دستور توقف ساخت دیوار مرزی مکزیک را نیز صادر کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر