jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۱۳۲۱۲۴۸   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۸

روز عجیب و پر اشتباه ایران مقابل استرالیا

به تیم آخر جدول باختیم!

   قرار بود بعد از ظهر دیروز بازیکنان ایران با اقتدار استرالیا، تیم قعرنشین رقابت‌های لیگ‌جهانی را شکست دهند ولی در کمال ناباوری، مغلوب حریف خود شدند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، ایران دیروز، فرسنگ‌ها با تیمی که سراغ داشتیم، فاصله داشت. استرالیا اما سرحال‌تر از همیشه با استفاده از ضعف تیم ایران در دریافت‌ها و دفاع روی تور، توانست برنده بازی باشد. دیروز نه روز سعید معروف بود و نه روز دیگر بازیکنان ایران.

ست 23- 25: ایران شروع خوبی در این ست داشت و توانست خیلی زود قدرتش را دیکته کند. اختلاف لحظه به لحظه بیشتر و بیشتر می‌شود. ایران به امتیاز 18 رسید و استرالیا 13 امتیاز داشت. همه ایرانی‌ها با خیال راحت بازی را تماشا می‌کردند چون مطمئن بودند با این اختلاف تیم‌ملی می‌تواند برنده باشد اما اتفاق بدی در راه بود. کاملا پیدا بود بازیکنان ایران با وجود این‌ همه تجربه، از امتیاز 18 به بعد بازی را شل گرفته و تصور کرده‌اند برنده بازی هستند. دفاع روی تور استرالیا عالی بود و آبشارهای ایران افتضاح. تیم‌ملی به سختی امتیاز می‌گرفت. در امتیاز 22 دو تیم مساوی شدند اما از اینجا به بعد استرالیا دوباره  بهتر بود. اشتباه میلاد عبادی‌پور و توپ‌های کاظمی که مهار می‌شد، استرالیا را در کمال ناباوری برنده ست کرد. آنها 25 بر 23 برنده شدند.
ست دوم 22-25: در این ست استرالیا همه‌جوره سرتر بود. اصلا اجازه نداد ایران خودی نشان دهد. گرفتن دو ویدئو چک به موقع هم آنها را در موقعیت بهتری قرار داد. بازیکنان ایران که در دفاع روی تور کاملا ضعیف بودند، به سادگی قافیه را باختند. در مقابل استرالیا عالی دفاع می‌کرد. روز، روز سعید معروف هم نبود چون استرالیایی‌ها دستش را خوانده بودند. ایران در دریافت‌ها هم ضعیف بود. در این ست تیم‌ملی هیچ نشانی از تیم گذشته نداشت و حتی 13 بر 18 عقب افتاد. خیلی تلاش کردیم تا عقب‌افتادگی کمی جبران شود اما در نهایت 25 بر 22 باختیم.
ست سوم 25-23: در این ست استرالیا شروع بهتری داشت ولی ایران انگار تازه از خواب بیدار شده بود. با وجود این‌که تا اواسط ست باز هم در دفاع روی تور و همین‌طور آبشارها ضعیف بودیم اما رفته رفته بهتر شدیم. درست از لحظاتی که آلکنو با سعید معروف صحبت کرد، انگار ورق برگشت. به خود‌باوری رسیدیم که ایران هستیم و می‌توانیم استرالیا را شکست دهیم. حریف اما باز هم دردسرساز بود. حتی آنها دو امتیاز جلو افتادند ولی ایران آمده بود برنده شود به همین دلیل خود را نباخت. درنهایت این ست 25 بر 23 به نفع ایران تمام شد.
ست چهارم 25-18: تیم به خودباوری رسیده بود. اگر از اول مثل ست چهارم بازی می‌کردیم به‌راحتی بازی دیروز را 3 بر صفر می‌بردیم. ایران تلاش کرد تا در طول ست اختلاف دو یا سه امتیازی خود را حفظ کند. دفاع روی تور بهتر شد. موسوی انگار جان تازه‌ای گرفته بود. چند بار بازیکنان مقابل آبشار زن‌های استرالیا ایستادند. خطای سرویس به حداقل رسید. از سویی بازیکنان استرالیا هم بی‌دقت‌تر شدند. این یعنی ایران توانست قدرت خود را دیکته کند. رو‌ی امتیاز 20 ایران، استرالیا 16امتیاز داشت. اختلاف حتی به 5 امتیاز رسید. حریف اما می‌دانست بازنده شده. در نهایت ایران 25 بر 18 این ست را برد.
ست پنجم 15-12:  شروع خوب اما دوباره با افت همراه شد. اشتباهات در این ست هم زیاد بود. 10 بر 8 از حریف پیش بودیم ولی با چند اشتباه نتیجه 11 بر 10 شد. البته بازیکنان ایران روی یک ویدئو چک اعتراض داشتند. معتقد بودند توپ به دست بازیکن استرالیا خورده. داور ولی تاکید داشت برخوردی نبوده. استرالیا سریعا یک سرویس عالی زد. عبادی‌پور اشتباه کرد. تیم ایران به لحاظ روحی به هم ریخت و در چشم به هم زدنی آنها به امتیاز 14 رسیدند و ایران به 12. در نهایت استرالیا 15 بر 12 برنده شد تا اولین برد خود را در لیگ ملت‌ها دشت کند.
 معروف: روز بدمان بود
سعید معروف، کاپیتان تیم‌ملی والیبال بعداز شکست 3 بر 2 مقابل استرالیای قعرنشین می‌گوید: «ما بازی را خیلی بد آغاز کردیم و شانس را به حریف دادیم تا با عملکرد خوب بر بازی مسلط شود. در ورزش روز بد و خوب داریم و این روز بد ما بود.» او اضافه می‌کند: «ما روی بازی امروز مقابل برزیل متمرکزیم و استرالیا را فراموش می‌کنیم. من دیروز نکته مثبتی در تیم ندیدم. ما باید از این بازی یاد بگیریم و آن را فراموش کنیم. در روز بدمان نمی‌توانیم والیبال واقعی‌مان را بازی کنیم.»


حریفان جهانی والیبالیست‌های جوان

مراسم قرعه‌کشی مسابقات والیبال قهرمانی جوانان جهان با حضور ۱۶ تیم در ۴ گروه چهار تیمی برگزار شد و طی آن تیم‌ملی جوانان ایران در گروه C با آرژانتین، مراکش و بلژیک هم‌گروه شد. این بازی‌ها به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان از یکم تا ۱۱ مهرماه برگزار خواهد شد.
سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه جام جم 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها