jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۳۰۶۷۲۹   ۱۹ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۲

بازدید محمد احسانی، مدیر شبکه نسیم از پشت صحنه برنامه‌های نوروزی این شبکه

عیدانه‌های پرنشاط نسیم

با نزدیک شدن به سال جدید محمد احسانی از پشت صحنه برنامه‌های نوروزی این شبکه بازدید کرد. از جمله برنامه‌های  «هوش برتر»  و  «شوتبال»  و  «کودک شو».

در این بازدید تعدادی از مدیران این شبکه به همراه مدیر روابط عمومی شبکه و جمعی از خبرنگاران حضور داشتند. وی در ابتدا از پشت صحنه سری جدید  هوش برتر  بازدید کرد و درست هنگام ضبط برنامه از راه رسید. اما بدون این‌که خللی در کار ایجاد یا ضبط برنامه را متوقف کند، در گوشه‌ای از استودیو منتظر ماند و به تماشای بخش‌هایی از این برنامه نشست. پس از پایان این بخش از برنامه تهیه‌کننده اطلاعاتی درباره سری جدید و همچنین مجری جدید برنامه به مدیر شبکه ارائه داد. آریا طاهری که چند سالی است در شبکه نسیم فعالیت می‌کند، جایگزین افشین زی‌نوری شد. سپس تهیه‌کننده درباره ویژگی‌های این سری و آیتم‌ها و بازی‌های جدید اطلاعاتی را به مهمانانش ارائه داد.
عیدانه‌های پرنشاط نسیم
ایده‌های نو و خلاقانه
احسانی نیز ضمن قدردانی از تلاش گروه‌های سازنده  هوش برتر، شوتبال  و  کودک شو ‌، با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و سختی کار به جهت شیوع بیماری کرونا گفت: شبکه نسیم در نوروز برنامه‌های شاد و سرگرم‌کننده‌ای را تدارک دیده‌است و هدف ما تولید برنامه‌هایی است که بتوانند با ایده‌های نو مخاطب را جذب کنند. مدیر شبکه نسیم با اشاره به استقبال مخاطبان و رضایت‌مندی آنان در نظرسنجی‌های سازمان از شبکه نسیم ابراز امیدواری کرد در ایام نوروز سه مسابقه  هوش برتر ،  شوتبال  و  کودک شو  همچنان جزو برنامه‌های پر‌بیننده اعلام شود .احسانی حفظ این روند و تداوم در تولید این مسابقات را مهم ارزیابی کرد و گفت: برنامه‌سازان این مسابقات در چند فصل با مخاطبان‌شان همراه بودند و امیدواریم این مسابقات در ایام نوروز با ایده‌های نو و خلاقانه و براساس ذائقه مخاطب‌ها را به خود جلب کنند.

علیخانی مهمان آخرین قسمت ‌دورهمی
در حاشیه این بازدید احسانی مدیر شبکه نسیم درباره پخش آخرین قسمت ‌دورهمی‌ و فصل هفتم ‌خندوانه‌ به خبرنگاران گفت: سری هفتم برنامه ‌خندوانه‌ همزمان با عید مبعث چهارشنبه شب پخش می‌شود، برنامه پایانی فصل چهارم ‌دورهمی‌ نیز با حضور احسان علیخانی همزمان با سال تحویل ۳۰ اسفندماه پخش خواهد شد.
وی درباره رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ‌خندوانه‌ گفت: در برنامه ‌خندوانه‌ دستورالعمل‌ها رعایت می‌شود، من قسمت اول برنامه را هم دیده‌ام و برنامه خوبی شده است. در این فصل خنداننده شو را هم داریم. احسانی درباره تدارک نوروزی شبکه نمایش هم توضیح داد: برای ایام نوروز فیلم‌های خوبی برای مخاطبان در نظرگرفته شده است و ۱۵ فیلم جدیدخواهیم داشت. همچنین در بخش‌ فیلم ایرانی فیلم‌های نوستالژیک و شاخص هرروز ساعت ۱۳ پخش خواهد شد.مدیر شبکه نسیم درباره موزه ‌دورهمی‌ هم گفت: این موزه به سرانجام رسیده و خریدار هزینه را پرداخت کرده است. حراج به مدت پنج ماه در سایت برگزار و پیشنهاد قیمت‌ها بررسی شد و در نهایت یک شرکت موزه ‌دورهمی‌ را خریداری کرد .قراراست در آخرین قسمت ‌دورهمی‌ در فصل چهارم، آیتم موزه ‌دورهمی‌ پخش شود.

چهره‌ها در شوتبال نوروزی
احسانی پس از گرفتن عکس‌های یادگاری با تیم سازنده و مجری برنامه  هوش برتر  به اتفاق همکارانش و خبرنگاران به استودیوی برنامه  شوتبال  سرزد که مقداد مومن‌نژاد و محمد پیوندی اطلاعاتی را پیرامون ویژه برنامه نوروز به مدیر شبکه ارائه دادند.
به گفته مؤمن‌نژاد قرار است ۱۴ قسمت ویژه نوروز روی آنتن برود و در این برنامه شرکت‌کنندگان رقابت جذابی در بازی‌های متفاوت خواهند داشت.
وی  با بیان این‌که شوتبال همچنان بدون تماشاگر ضبط می‌شود، گفت: به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نمی‌توانیم این ریسک را بپذیریم که میزبان دوستان به عنوان تماشاگر در استودیو باشیم. کنترل عوامل مسابقه  که نزدیک به ۱۰۰ نفر هستند کار دشواری است و ما  به جد فضا را کنترل می‌کنیم و دوستان تدارکات استودیو و بازی‌ها را دائما ضدعفونی می‌کنند.
 تهیه‌کننده  شوتبال  همچنین عنوان کرد: در فصل جدید برای مخاطبان فضای سرگرم‌کننده بیشتری تدارک دیدیم و رقابت‌های سنگین که در مسابقه‌های روتین ما وجود دارد، در ایام عید نیست و تنها با طراحی مسابقه‌های سبک و سرگرم کننده فضای شادی را برای مخاطبان رقم می‌زنیم.
مؤمن‌نژاد با اشاره به این‌که در ایام عید این مسابقه میزبان ورزشکاران و هنرمندان است، گفت: ۲ چهره ورزشی به همراه یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌شان به این مسابقه دعوت می‌شوند و در حقیقت در هر قسمت از مسابقه، ۲ گروه ۲ نفره که در مجموع ۴ نفر هستند به رقابت با یکدیگر می‌پردازند
در ادامه حامد آهنگی نیز پس از شوخی با مدیر شبکه و خبرنگاران و عکاسان حاضر در این بازدید و عکس یادگاری به دعوت از چهره‌های شناخته شده اشاره کرد و گفت: امیدوارم مخاطبان  شوتبال  در روزهای عید از این برنامه لذت ببرند. ما برای لذت بردن از این مسابقه سراغ چهره‌های شناخته شده‌ای رفتیم که پدرو پسری در مسابقه حضور خواهند داشت .این مسابقه ورزشی کاملا حال و هوای نوروزی خواهد داشت و در ایام عید هر شب ساعت ۲۱ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

در نوروز  کودک شو
مدیر شبکه نسیم و تیم همراهش به اتفاق خبرنگاران از بوستان ولایت عازم فرهنگسرای بهمن شدند تا شاهد ضبط بخشی از برنامه  کودک شو  باشند. احسانی در بازدید از برنامه  کودک شو  ضمن اشاره به جایگاه شبکه نسیم در بین خانواده‌ها، این برنامه را یکی از برنامه‌های اثرگذار برای تقویت مهارت‌های زندگی سالم و کیفیت ارتباط موثر با فرزندان دانست.
در ادامه رضا نصیری شهرضایی، یکی از تهیه‌کنندگان  کودک شو  ضمن معرفی بازی‌ها و ایتم‌های جدید برنامه و حضور در استودیو  به تشریح جزییات بخش‌های نهایی و رقابت شرکت‌کنندگان در ویژه‌برنامه‌های نوروز پرداخت و اعلام کرد: دکور جدیدی برای مرحله نهایی طراحی، اجرا و نصب شده که براساس تنوع و خاصیت‌های بخش نهایی پیاده سازی شده است.
وی رسالت این برنامه را تأثیرگذاری محتوایی بر مخاطب دانست و گفت: امیدواریم خانواده‌ها که ‌کودک‌شو‌ را می‌بینند به اصالت و سبک زندگی کودکانه توجه بیشتری کنند. تهیه‌کننده و کارگردان  کودک شو  با اظهار امیدواری از استقبال مخاطبان از این برنامه در ایام نوروز گفت: رقابت و احیای دنیای کودکانه برای ما اهمیت دارد و این برنامه بدون حامی مالی با کمترین هزینه و بارمالی روی دوش سازمان توانسته‌است نظر مخاطبان را جلب کند.
نصیری در پایان با اشاره به استفاده بهینه از لوکیشن برنامه در فرهنگسرای بهمن متذکر شد: در هر فصل دکور تازه‌ای به برنامه اضافه شده است و ما با بهینه‌سازی دکورها و تغییر کاربری آنها کمترین هزینه را متحمل شده‌ایم.  پس از توضیحات تهیه‌کننده، خبرنگاران فرصت را غنیمت دانسته و با تهیه‌کننده و حمید گودرزی مجری برنامه گفت‌و‌گو کردند. همچنین همگی به تماشای ضبط یکی از آیتم‌های این برنامه نشستند. در پایان نیز احسانی از استودیوها و دکورهای مختلف این برنامه دیدن کرد و مدیران همراهش نیز در یکی از چالش‌های برنامه شرکت کردند و عکس یادگاری با عوامل گرفتند.
 
منبع: زینب علیپور طهرانی - رسانه / روزنامه جام جم 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر