jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۹۷۵   ۲۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۹

برای اولین بار بعد از ۶ ژانویه؛

ترامپ و پنس با یکدیگر دیدار کردند

رئیس‌جمهور آمریکا بالاخره با معاونش دیداری مسالمت‌آمیز داشت تا آنجا که طرفین متعهد شدند تا پایان دوره زمامداری ترامپ، با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر ، یک منبع وابسته به کاخ سفید، تائید کرد که برای نخستین بار از زمان حمله به کنگره در تاریخ ۶ ژانویه (۱۷ دی)، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا و مایک پنس معاون او، با یکدیگر دیدار کردند.
 
گفته می‌شود که این دیدار عاری از هرگونه تنش بوده و طرفین درباره آنچه که هفته گذشته در کنگره رخ داد؛ گفتگو داشته‌اند.
 
در جریان این دیدار، ترامپ و معاونش تاکید کردند آنهایی که با قانون شکنی به کنگره حمله کردند؛ نماینده جنبش «اولویت با آمریکاست» نیستند- جنبشی که ۷۵ میلیون آمریکایی از آن حمایت می‌کنند.
 
همچنین طرفین متعهد شدند که تا پایان دوره زمامداری ترامپ، به نمایندگی از آمریکا، با یکدیگر همکاری کنند.
به گزارش مهر، پنس که یک جمهوریخواه کهنه‌کار است در روز ۶ ژانویه، درخواست ترامپ را برای عدم تائید ریاست جمهوری بایدن، نادیده گرفت و موجب شد که هواداران ترامپ او را خائن خطاب کنند.
 
اما این دیدار می‌تواند به معنای عدم موافقت پنس با درخواست دموکرات‌های کنگره برای عزل ترامپ طبق ماده ۲۵ قانون اساسی هم باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر