jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۶۸   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۵

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد استان آذربایجان‌غربی

۴ شکارچی غیرمجاز در مناطق کوهستانی مهاباد دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره طی ۲ عملیات جداگانه چهار شکارچی متخلف را در مناطق کوهستانی این شهرستان دستگیر کردند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری ایرنا، فاروق سخنور روز دوشنبه  افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مهاباد توانستند حین عملیات گشت زنی در مناطق مختلف این شهرستان ۲ شکارچی را در ارتفاعات روستای "زیوه" و "گوملیان" از توابع بخش خلیفان دستگیر کنند.
 
۴ شکارچی غیرمجاز در مناطق کوهستانی مهاباد دستگیر شدند
وی ادامه داد: از این متخلفان ۲ قبضه اسلحه شکاری و ۲ رشته فشنگدان کشف و ضبط و پرونده آنان جهت سیر مراحل قضایی به دادستانی ارجاع شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: همچنین ماموران یگان حفاظت و قرق‌بانان پاسگاه محیط‌بانی تالاب بین‌المللی "کانی‌برازان" دیشب در تالاب گروس توانستند ۲ شکارچی متخلف را دستگیر و از آنان نیز ۲ قبضه اسلحه شکاری و ۲ رشته فشنگدان کشف و ضبط کنند.
سخنور با بیان اینکه پرونده این متهمان برای سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع شده است، بیان کرد: امسال مجوز صید و شکار در هیچ کدام از مناطق و منابع آبی این شهرستان داده نشده و طبق قانون با کسانی که محیط زیست را تهدید کنند برخورد خواهد شد.
وی از دوستداران محیط زیست این شهرستان خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخریب و صید و شکار غیرمجاز حیوانات وحشی مراتب را به این اداره اطلاع دهند.
ماه گذشته ۲ شکارچی مهابادی در راستای جلوگیری از شکار بی‌رویه و حفظ تنوع زیستی منطقه، اسلحه‌های خود را برای همیشه زمین گذاشته و آن را تحویل اداره حفاظت محیط زیست مهاباد دادند.
مهاباد از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها