jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۷۷۱ ۰۴ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۲:۰۷

باراک اوباما عملکرد دونالد ترامپ در قبال پاسخگویی به همه گیری کروناویروس و توئیتهایش علیه منتقدان را محکوم کرده و در اظهاراتی به شوخی درباره این رئیس جمهور آمریکا گفت: یک مرد فلوریدایی این کارها را نمی کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنرانی در تجمعی در ایالت میامی در حمایت از نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات و معاون ریاست جمهوری سابق خودش یعنی جو بایدن گفت، پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به این معنی خواهد بود که این کشور یک «رئیس جمهور عادی» دارد و در عین حال از ترامپ به خاطر «تلاش زیاد برای توهین به هر کسی که از نظرش به اندازه کافی با او خوب نیست» انتقاد کرد.

باراک اوباما خطاب به جمعیت مستمعینی که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با خودرو تجمع کرده بودند بیان داشت: ما رئیس جمهوری نخواهیم داشت که مردم را صرفا به خاطر انتقاد کردن از خودش به زندان تهدید کند.

اوباما خاطر نشان کرد: ایالت فلوریدا این یک رفتار عادی نیست. شما چنین رفتاری را از جانب یک همکار، از جانب یک ناظم دبیرستان از جانب یک مربی و از جانب یک عضو خانواده تحمل نمی کنید.

اوباما گفت: یک مرد فلوریدایی حتی چنین کارهایی نمی کند! این جمله سبب شد که مستمعین سخنرانی اوباما خندیده و به نشانه تشویق بوق های خودرویشان را به صدا در آورند.

اوباما تاکید کرد: چرا ما داریم این رفتار را از جانب رئیس جمهور آمریکا می پذیریم؟ این یک رفتار عادی نیست.

اوباما با ذکر عبارت «مرد فلوریدایی» به طرح ها و هشتگ های طنز در شبکه های اجتماعی بر مبنای ماجراهای عجیب و غیرعادی پیرامون ساکنان این ایالت اشاره کرد.

این صحبت در حالی مطرح شد که ترامپ اخیرا با سفر به ایالت فلوریدا که به عنوان ایالت خانه او شناخته می شود، به صورت حضوری رایش را در انتخابات آمریکا به صندوق انداخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر