jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۸۱۶۹۹ ۲۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۱

سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که حدود دو میلیون کودک در یمن نیازمند درمان به دلیل سوء تغذیه شدید هستند که از میان آنها، ۳۶۰ هزار تن در معرض خطر مرگ قرار دارند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل در گزارشی مطبوعاتی تصریح کرد: حدود ۲۰ میلیون تن در یمن از نبود امنیت غذایی رنج می‌برند.

وی افزود: سازمان ملل در اواخر سال جاری در صدد تعطیل کردن ۲۶ برنامه انسانی دیگر در یمن یا کاهش خدمات به دلیل کمبود حمایت‌های مالی است. کمبود حمایت‌های مالی باعث فلج شدن عملیات‌های انسانی در یمن شده است. عملاً ۱۶ برنامه اصلی سازمان ملل از میان ۴۱ برنامه کاهش یافته یا متوقف شده است.

دوجاریک عنوان داشت که حدود دو میلیون کودک در یمن نیازمند درمان به دلیل سوءتغذیه شدید هستند که از میان آنها، ۳۶۰ هزار تن در معرض خطر مرگ قرار دارند.

سخنگوی سازمان ملل اظهار کرد که طرح حمایت‌های انسانی از یمن فقط ۴۲ درصد تامین مالی شده است و این کمترین سطح حمایت‌های مالی است.

وی از تمامی طرف‌های حامی مالی خواست تا تعهدات خود را پرداخت کنند و حمایت‌ها را افزایش دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر