jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۵۰۵   ۱۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۹

پس از ابتلای یک گربه در بیرمنگام انگلیس به ویروس کرونا مشخص شد که از او صاحبش این ویروس را گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، پیش از این ابتلای حیوانات خانگی نظیر گربه ها به کرونا فقط در حد یک احتمال بود اما اکنون با ثبت یک گربه کرونایی در بیرمنگام این احتمال به واقعیت تبدیل شده است.

اکنون که یک گربه از یک انسان کرونا گرفته این احتمال قوی هم وجود دارد که یک انسان از حیوانات خانگی نظیر گربه آلوده به ویروس کرونا شود.

صاحب 57 ساله این گربه که خود به کرونا مبتلا است می گوید در گربه اش علامت تنگی نفس دیده است، چیزی که شبیه علامت کرونا در انسان است.

امروز کارشناسان هشدار داده اند که از نوازش حیوانات خانگی خودداری کنند یا آنها را در داخل خانه نگه دارند تا خطر انتشار ویروس ها را کاهش دهند.

البته این نخستین باری نیست که یک حیوان خانگی مبتلا به ویروس کرونا می شود. پیش از آن یک سگ در هنگ کنگ آلوده به این ویروس شده بود. این سگ نیز از صاحب مبتلایش این ویروس را دریافت کرده بود.

کارشناسان اکنون توصیه می کنند حیوانات خانگی هم باید از ماسک استفاده کنند! البته این توصیه چندان موثر نیست چرا که حیوانات ممکن است نسبت به این مسئله واکنش ترس از خود نشان بدهند و یا اینکه ناسازگاری خود را نشان بدهند.

حیوانات به احتمال زیاد ویروس را به همان روشی که انسان می تواند گرفتار کنند دریافت می کنند، یعنی بلعیدن قطرات آلوده به ویروس.

اندازه نسبی گربه در برابر انسان بدان معنی است که در مقایسه با حجم نفس بازدم شده از یک بیمار انسانی ، نفس کشیدن گربه به مراتب کمتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها