Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۵۰۵ ۱۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۹

پس از ابتلای یک گربه در بیرمنگام انگلیس به ویروس کرونا مشخص شد که از او صاحبش این ویروس را گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، پیش از این ابتلای حیوانات خانگی نظیر گربه ها به کرونا فقط در حد یک احتمال بود اما اکنون با ثبت یک گربه کرونایی در بیرمنگام این احتمال به واقعیت تبدیل شده است.

اکنون که یک گربه از یک انسان کرونا گرفته این احتمال قوی هم وجود دارد که یک انسان از حیوانات خانگی نظیر گربه آلوده به ویروس کرونا شود.

صاحب 57 ساله این گربه که خود به کرونا مبتلا است می گوید در گربه اش علامت تنگی نفس دیده است، چیزی که شبیه علامت کرونا در انسان است.

امروز کارشناسان هشدار داده اند که از نوازش حیوانات خانگی خودداری کنند یا آنها را در داخل خانه نگه دارند تا خطر انتشار ویروس ها را کاهش دهند.

البته این نخستین باری نیست که یک حیوان خانگی مبتلا به ویروس کرونا می شود. پیش از آن یک سگ در هنگ کنگ آلوده به این ویروس شده بود. این سگ نیز از صاحب مبتلایش این ویروس را دریافت کرده بود.

کارشناسان اکنون توصیه می کنند حیوانات خانگی هم باید از ماسک استفاده کنند! البته این توصیه چندان موثر نیست چرا که حیوانات ممکن است نسبت به این مسئله واکنش ترس از خود نشان بدهند و یا اینکه ناسازگاری خود را نشان بدهند.

حیوانات به احتمال زیاد ویروس را به همان روشی که انسان می تواند گرفتار کنند دریافت می کنند، یعنی بلعیدن قطرات آلوده به ویروس.

اندازه نسبی گربه در برابر انسان بدان معنی است که در مقایسه با حجم نفس بازدم شده از یک بیمار انسانی ، نفس کشیدن گربه به مراتب کمتر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش