jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۳۷۲ ۰۱ تير ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۴

ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت نوعی قارچ سمی شبیه به مخدر را در تهران کشف کردند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایسنا، در جریان اجرای طرح عملیاتی ظفر طی چند روز گذشته ماموران پایگاه دوم مبارزه با مواد مخدر از فروش و عرضه نوعی قارچ سمی شبیه مخدر درغرب تهران با خبر شده و برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند که در جریان آن موفق به کشف مقادیر قابل توجهی قارچ سمی شدند.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در همین خصوص گفت: این مواد نوعی قارچ سمی است که متاسفانه افراد سودجو با تشویق جوانان و افراد بی اطلاع به مصرف این مواد آن را با قیمت‌های گزاف در اختیارشان قرار می دهند. این قارچها اثرات تخریبی به مراتب بدتر از گل وشیشه داشته و به بیش از 80 درصد مصرف کنندگان اثرات وخسارات جبران ناپذیری را وارد می کند.

وی افزود: درهمین زمینه نیز مأموران مبارزه با مواد مخدر این مواد را کشف کرده و تحقیقاتشان برای شناسایی و دستگیری دیگر افراد مرتبط نیز ادامه دارد.

سرهنگ عبدالوهاب حسن وند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ نیز درباره این مواد گفت: در این زمینه دو نفر دستگیر شده اند که رسیدگی به پروندشان ادامه دارد. این افراد از طریق فضای مجازی و فضای حقیقی اقدام به عرضه این مواد می کردند.

وی درباره این که آیا این قارچها مخدر محسوب می شود یا خیر نیز گفت: برابر تحقیقات انجام شده در مراحل اولیه این قارچهای سمی بسیار شبیه به مواد مخدر هستند و اثرات تخریبی بالایی دارند به عبارت دیگر می توان گفت که این مواد به دو شیوه صنعتی و سنتی تولید شده و پس ازآن که قارچ کشت می شود با استفاده از فرایندهای شیمایی و روش های محسوس، افزودنی هایی به آن اضافه می شود که قدرت تخریب بسیار بالایی دارد.

وی با بیان این که حدود 10 گرم از این ماده مخدر مجازات بیش از 2 سال زندان را دارد، خاطر نشان کرد: در این عملیات طی یک مرحله 120 گرم و در مرحله دوم که با اقدامات اطلاعاتی انجام شد 570 گرم از این قارچ‌های سمی کشف و ضبط شد.

 

«قارچ سمی» کشف جدید پلیس(+ عکس)

«قارچ سمی» کشف جدید پلیس(+ عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر