jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۴۶۶ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۸

20 سال قبل که کارکرد مطبوعات به قدری پررنگ بود که حتی رسانه دیداری شنیداری را تحت تاثیر قرار می‌داد و در فضای مطبوعاتی کشور عده‌ای قلم‌های خود را با نام توسعه به جای شکستن قالب‌ها، مصروف شکستن هنجارها و ایجاد هرج و مرج می کردند؛ گردانندگان رسانه ملی با درک درست از زمان و نیاز مخاطب در صدد برآمدند در حوزه مکتوب، رقابتی درست و بهنگام داشته باشند و این شد که روزنامه جام‌جم به‌عنوان یاور و همراه صدا و سیما در سپهر رسانه‌ای کشور طلوع کرد.

رسانه‌ای جوان که سعی در برقراری ارتباطی حقیقی با مخاطب داشت و با ساختاری فرهنگی و اجتماعی در آن مقطع که گاه تاثیر یک گزارش مکتوب به مراتب بالاتر از ساعت‌ها برنامه دیداری و شنیداری بود توانست با انتخاب سوژه‌های به روز و تاثیرگذار خیلی زود با نفوذ در میان مخاطبان خود به خصوص نسل جوان قدرت انتخاب حقیقی را در آن فضای غبارآلود عرضه، و با بازنمایی ارزش‌ها، صیانت از هنجارها به سمت الگودهی و جهت‌دهی سلایق مختلف برود.

و این عمق بینش و توان گردانندگان این روزنامه‌ را که از بچه‌های انقلاب بودند و هستند نشان می‌دهد امروز هم که صدا‌و‌سیما در خط مقدم مجاهده و تلاش است به عنوان بازو و یاور رسانه ملی با همه چالش‌ها سعی در حفظ و صیانت ارزش‌ها دارد. و اکنون که به یقین این روزنامه وزین مانند همه روزنامه‌های دیگر با چالش‌های اساسی گرانی کاغذ، علاقه مخاطب به رقبای مجازی و ... روبه‌رو است، ضمن تبریک صمیمانه سالگرد تاسیس به همه دست‌اندرکاران،امید که با افزایش قدرت و ظرفیت بر خط بودن، شکاف بین نسلی را پر و به عنوان رسانه تراز انقلابی از ظرفیت خبرهای جدید در حوزه فرهنگ و هنر و سیاست که محصول مهم رسانه ملی است بیشتر استفاده و نظام خودباوری و خوداتکایی را در بین جوانان تقویت کند.

حمید شاه آبادی - معاون صدای رسانه ملی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر