jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۴۶۶   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۸

20 سال قبل که کارکرد مطبوعات به قدری پررنگ بود که حتی رسانه دیداری شنیداری را تحت تاثیر قرار می‌داد و در فضای مطبوعاتی کشور عده‌ای قلم‌های خود را با نام توسعه به جای شکستن قالب‌ها، مصروف شکستن هنجارها و ایجاد هرج و مرج می کردند؛ گردانندگان رسانه ملی با درک درست از زمان و نیاز مخاطب در صدد برآمدند در حوزه مکتوب، رقابتی درست و بهنگام داشته باشند و این شد که روزنامه جام‌جم به‌عنوان یاور و همراه صدا و سیما در سپهر رسانه‌ای کشور طلوع کرد.

رسانه‌ای جوان که سعی در برقراری ارتباطی حقیقی با مخاطب داشت و با ساختاری فرهنگی و اجتماعی در آن مقطع که گاه تاثیر یک گزارش مکتوب به مراتب بالاتر از ساعت‌ها برنامه دیداری و شنیداری بود توانست با انتخاب سوژه‌های به روز و تاثیرگذار خیلی زود با نفوذ در میان مخاطبان خود به خصوص نسل جوان قدرت انتخاب حقیقی را در آن فضای غبارآلود عرضه، و با بازنمایی ارزش‌ها، صیانت از هنجارها به سمت الگودهی و جهت‌دهی سلایق مختلف برود.

و این عمق بینش و توان گردانندگان این روزنامه‌ را که از بچه‌های انقلاب بودند و هستند نشان می‌دهد امروز هم که صدا‌و‌سیما در خط مقدم مجاهده و تلاش است به عنوان بازو و یاور رسانه ملی با همه چالش‌ها سعی در حفظ و صیانت ارزش‌ها دارد. و اکنون که به یقین این روزنامه وزین مانند همه روزنامه‌های دیگر با چالش‌های اساسی گرانی کاغذ، علاقه مخاطب به رقبای مجازی و ... روبه‌رو است، ضمن تبریک صمیمانه سالگرد تاسیس به همه دست‌اندرکاران،امید که با افزایش قدرت و ظرفیت بر خط بودن، شکاف بین نسلی را پر و به عنوان رسانه تراز انقلابی از ظرفیت خبرهای جدید در حوزه فرهنگ و هنر و سیاست که محصول مهم رسانه ملی است بیشتر استفاده و نظام خودباوری و خوداتکایی را در بین جوانان تقویت کند.

حمید شاه آبادی - معاون صدای رسانه ملی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر