jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۴۶۶ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۸

20 سال قبل که کارکرد مطبوعات به قدری پررنگ بود که حتی رسانه دیداری شنیداری را تحت تاثیر قرار می‌داد و در فضای مطبوعاتی کشور عده‌ای قلم‌های خود را با نام توسعه به جای شکستن قالب‌ها، مصروف شکستن هنجارها و ایجاد هرج و مرج می کردند؛ گردانندگان رسانه ملی با درک درست از زمان و نیاز مخاطب در صدد برآمدند در حوزه مکتوب، رقابتی درست و بهنگام داشته باشند و این شد که روزنامه جام‌جم به‌عنوان یاور و همراه صدا و سیما در سپهر رسانه‌ای کشور طلوع کرد.

رسانه‌ای جوان که سعی در برقراری ارتباطی حقیقی با مخاطب داشت و با ساختاری فرهنگی و اجتماعی در آن مقطع که گاه تاثیر یک گزارش مکتوب به مراتب بالاتر از ساعت‌ها برنامه دیداری و شنیداری بود توانست با انتخاب سوژه‌های به روز و تاثیرگذار خیلی زود با نفوذ در میان مخاطبان خود به خصوص نسل جوان قدرت انتخاب حقیقی را در آن فضای غبارآلود عرضه، و با بازنمایی ارزش‌ها، صیانت از هنجارها به سمت الگودهی و جهت‌دهی سلایق مختلف برود.

و این عمق بینش و توان گردانندگان این روزنامه‌ را که از بچه‌های انقلاب بودند و هستند نشان می‌دهد امروز هم که صدا‌و‌سیما در خط مقدم مجاهده و تلاش است به عنوان بازو و یاور رسانه ملی با همه چالش‌ها سعی در حفظ و صیانت ارزش‌ها دارد. و اکنون که به یقین این روزنامه وزین مانند همه روزنامه‌های دیگر با چالش‌های اساسی گرانی کاغذ، علاقه مخاطب به رقبای مجازی و ... روبه‌رو است، ضمن تبریک صمیمانه سالگرد تاسیس به همه دست‌اندرکاران،امید که با افزایش قدرت و ظرفیت بر خط بودن، شکاف بین نسلی را پر و به عنوان رسانه تراز انقلابی از ظرفیت خبرهای جدید در حوزه فرهنگ و هنر و سیاست که محصول مهم رسانه ملی است بیشتر استفاده و نظام خودباوری و خوداتکایی را در بین جوانان تقویت کند.

حمید شاه آبادی - معاون صدای رسانه ملی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر