jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۰۳۸ ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: تصویب قانون بیمه‌همگانی کشور در سال ۱۳۷۴ باعث شد در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها از بیمه‌ها همیشه از آینده هزینه شود.

به همین دلیل، در ۲۴ سال گذشته بیمه ها همیشه بدهکار بوده‌اند. وی همچنین با اشاره به محقق نشدن سهم نظام سلامت از تولید ناخالص ملی، عنوان کرد: تاخیر بیمه‌ها و انباشت مطالبات وزارت بهداشت باعث می‌شود دولت به ما اوراق بدهد. ما نیز مجبوریم این اوراق را به طلب‌کاران بدهیم که در نتیجه، این اوراق با تاخیر چند ماهه نقد می‌شود. حریرچی ادامه داد: البته دولت و بیمه‌ها در هر حال پول را پرداخت خواهند کرد، اما ترکیب ناموزون از سهم پرداختی، باعث شده سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت افزایش یابد، چراکه اصل سهم پرداختی باید به این صورت باشد که دولت و بیمه‌ها بین ۷۸ تا ۸۰ درصد پرداختی داشته باشند و مردم فقط بین ۱۵ تا ۱۷ درصد را بپردازند و بقیه سهم نیز از طریق بیمه‌های تکمیلی پرداخت شود. اما در شرایط فعلی، سهم پرداختی مردم حدود 5/32درصد است./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر