jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۰۳۸   ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: تصویب قانون بیمه‌همگانی کشور در سال ۱۳۷۴ باعث شد در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها از بیمه‌ها همیشه از آینده هزینه شود.

به همین دلیل، در ۲۴ سال گذشته بیمه ها همیشه بدهکار بوده‌اند. وی همچنین با اشاره به محقق نشدن سهم نظام سلامت از تولید ناخالص ملی، عنوان کرد: تاخیر بیمه‌ها و انباشت مطالبات وزارت بهداشت باعث می‌شود دولت به ما اوراق بدهد. ما نیز مجبوریم این اوراق را به طلب‌کاران بدهیم که در نتیجه، این اوراق با تاخیر چند ماهه نقد می‌شود. حریرچی ادامه داد: البته دولت و بیمه‌ها در هر حال پول را پرداخت خواهند کرد، اما ترکیب ناموزون از سهم پرداختی، باعث شده سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت افزایش یابد، چراکه اصل سهم پرداختی باید به این صورت باشد که دولت و بیمه‌ها بین ۷۸ تا ۸۰ درصد پرداختی داشته باشند و مردم فقط بین ۱۵ تا ۱۷ درصد را بپردازند و بقیه سهم نیز از طریق بیمه‌های تکمیلی پرداخت شود. اما در شرایط فعلی، سهم پرداختی مردم حدود 5/32درصد است./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها