jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۰۱۴   ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

طبق معمول تب جشنواره سینماحقیقت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هم نسبتا بالاست. کاربران بعضا با سرعت n پست بر ثانیه مشغول توییت‌نگاری هستند. مرور بعضی از این توییت‌ها خالی از لطف نیست:

Samin mohajerani

مستند #کابل_شهری_در_باد تماشایی‌ست؛ فاقد نشان‌های کلیشه‌ای و خشن جنگ، قصه خستگی‌های این شهر را بی‌لکنت بیان می‌کند. با خواب‌های آدم‌های شهری که روی خوش ندیده‌اند. شخصیت‌های جذاب و دوست‌داشتنی افغانستان عزیز، قاب‌های درخشان، فیلمبرداری و صدابرداری درجه یک

Kamal pourkaveh

هنوز در حیرت هستم که فیلم مستند #قرقبان با چه متر و معیار و جذابیتی تا به امروز بهترین فیلم تماشاگران جشنواره #سینما_حقیقت است؟ اثری با ایده یک خطی و ناتوان از فضاسازی و معرفی شخصیت. فیلمی که با پر گویی کسالت‌بار فیلمساز، به‌جای 20 دقیقه تبدیل به 86 دقیقه پرتکرار شده است.

حسین انتظامی

#جشنواره_سینما_حقیقت در اولین روز خود با استقبال قابل توجه مخاطبان روبه‌رو شد. #سینمای_مستند، سینمایی ناب، شریف، پاک، بانشاط، تفکربرانگیز، با رویکرد تحقیقی- تحلیلی و معرف استعدادهای آینده #سینمای_ایران است. شکوفایی این گونه، غرور می‌آفریند و مسؤولیت سیاستگذاران را سنگین تر می‌کند.

خادم زاده

رفتم مستند مهدی که به دنیا آمد رو دیدم. غصه‌ام گرفت از این‌که این همه آدم خوب تو دنیا هست و من نمی‌تونم مثل اونا باشم. مستند درباره یه آقاییه که متوجه میشه ناشنواها در مسائل اسلامی خیلی ضعیفن و تصمیم می‌گیره بره طلبگی و کل زندگیشو وقف آموزش به ناشنواها و درراه ناشنواها می‌کنه.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر