آیا سری ششم فیلم‌های سوپرمن تماشاگران را شگفت زده خواهد کرد؟

«سوپرمن» سیاه برمی‌گردد!

حالا که بتمن قصد دارد یک‌سری ماجراجویی تازه روی پرده سینما راه بیندازد، چرا رقیب قدیمی‌اش سوپرمن بیکار بنشیند؟! در شرایطی که تهیه‌کنندگان مجموعه اکشن ابرقهرمانانه «بتمن» در شرکت برادران وارنر به‌دنبال تولید سری جدید این فیلم با بازی رابرت پاتینسن هستند، گروه دیگری از تهیه‌کنندگان همین شرکت پرونده مجموعه «سوپرمن» را باز کرده و قصد ساخت سری جدید آن‌را دارند! از داخل شرکت خبر می‌رسد که بحث تولید سری جدید ماجراجویی‌های بتمن به صورت جدی در بین مدیران برادران وارنر شروع شده و حتی کار تا انتخاب بازیگر نقش سوپرمن هم جلو رفته است، اما آنچه احتمالا باعث تعجب و شگفتی طرفداران داستان‌های مصور ابرقهرمانانه و شخصیت سوپرمن خواهد شد، نام بازیگری است که این روزها زیاد در داخل شرکت و در دفتر رؤسای آن دیده می‌شود: مایکل بی جردن!
کد خبر: ۱۲۴۰۰۱۷

به نوشته نشریه هالیوود ریپورتر، شاید باور‌کردنی نباشد، اما باید باور کرد. این بازیگر رنگین‌پوست سینما طی هفته گذشته حداقل دو دیدار خصوصی با مدیران برادران وارنر داشته و محور اصلی بحث، بازی او در نقش سوپرمن ابرقهرمان بوده است. مدیران کمپانی در این چند روز سکوت را بر انتشار بیانیه ترجیح داده و در رابطه با این خبر، چیزی را تایید یا تکذیب نکرده‌اند. ظاهرا برادران وارنری‌ها چندان از پخش این خبر در رسانه‌های گروهی و شبکه‌های اجتماعی خوشحال و خشنود نیستند. این عدم خشنودی دو دلیل دارد؛ دلیل اول این که بحث‌ها با جردن هنوز به نتیجه نهایی و قطعی نرسیده و دلیل دوم این که شرکت قصد داشته برای انتشار خبر این همکاری یک‌سری زمینه‌سازی کند.
خوشحالی زودهنگام
هنوز معلوم نیست پیشنهاد حضور جردن در نقش بتمن از سوی کدام‌یک از طرفین داده شده است. با این وجود، نزدیکان به این بازیگر می‌گویند او از این بابت بسیار خوشحال است و از حالا خودش را در لباس مرد پرنده‌ای سیاره کریپتون می‌بیند. این در حالی است که انتخاب یک بازیگر سیاهپوست برای ایفای نقش سوپرمن، یک چالش سخت و (شاید) دردسرساز برای مدیران برادران وارنر است. در نسخه اصلی داستان مصور سوپرمن به معرفی این شخصیت افسانه‌ای پرداخت، آخرین نوزاد سیاره کریپتون که به زمین فرستاده می‌شود سفیدپوست بود.
آیا تماشاگرانی که طی چهار دهه گذشته شاهد نقش‌آفرینی بازیگرانی چون مت ریوز و هنری کاویل در نقش ابرقهرمان عینک به چشم محبوب خود بوده‌اند، حاضر به پذیرش یک بازیگر سیاه پوست به جای او هستند؟ در یک سال اخیر، در دو فیلم «بلک پنتر» و نسخه کارتونی «مرد عنکبوتی» تماشاگران با ابرقهرمانانی سیاهپوست ملاقات و دیدار کرده‌اند. هر دو فیلم با استقبال بسیار خوب تماشاگران روبه‌رو شده و همین نکته، تهیه‌کنندگان و فیلمسازان را جذب ساخت فیلم‌هایی ابرقهرمانانه با محوریت یک شخصیت رنگین‌پوست کرده است. به باور شرکت‌‌های فیلمسازی (و حتی منتقدان) تماشاگران سینما این روزها آماده پذیرش تغییرات تازه در داستان و حال و هوای فیلم‌های کمیک استریپی را دارند و مخالفتی با حضور ابرقهرمانی رنگین‌پوست در نقش اصلی این فیلم‌ها نمی‌کنند.
جی جی آبرامز می‌آید؟
در همین حال، نام جی‌جی آبرامز برای کارگردانی قسمت اول سری جدید سوپرمن شنیده می‌شود. این خبر می‌تواند تا حد زیادی درست باشد. از یک طرف، او قرارداد همکاری پنج ساله با برادران وارنر دارد و از سوی دیگر، او متخصص احیای داستان فیلم‌های دنباله‌دار است و خودش خیلی دوست دارد با آنها همکاری کند. البته در حال حاضر سوپرمن جدید نه فیلمنامه‌ای دارد و نه بازیگر و کارگردانی! جردن هم که قرارداد بازی در چند فیلم مختلف را دارد و جدول کاری‌اش شلوغ و پر است. به همین دلیل، شاید تماشاگران سینما و دوستداران سوپرمن مجبور باشند برای دیدن قسمت جدید فیلم سوپرمن مدتی صبر کنند.
بحث حضور مایکل بی جردن در قسمت جدید سوپرمن در شرایطی بمب خبری شده، که هنری کاویل چند روز قبل در اینستاگرام خود صحبت از ادامه حضورش در نقش سوپرمن در فیلم‌های بعدی آن کرد. از قرار معلوم، او و تهیه‌کنندگان فیلم چندان با هم هماهنگ نیستند و با یکدیگر تبادل اخبار و اطلاعات نمی‌کنند! کاویل سال 2013 برای اولین بار لباس سوپرمن را به تن کرد و در کل، در سه قسمت سری دوم این مجموعه فیلم ظاهر شد. معلوم نیست او قرارداد بازی در فیلم سوپرمن دیگری را هم دارد، یا حرف‌های اخیرش در حد یک اظهار نظر و اظهار علاقه بوده است. او ایفای نقشی را در سوپرمن به عهده گرفت که قبل از او توسط چند بازیگر دیگر بازی شده بود.
این نقش اولین بار در سال 1948 و توسط کرک آلین بازی شد. او سال 1950 در دومین فیلم سوپرمنی‌اش ظاهر شد. جورج ریوز در سال 1951 جای او را گرفت. سومین سری این اکشن کمیک استریپی که معروف‌ترین مجموعه فیلم سوپرمنی هم به حساب می‌آید، با بازی کریستوفر ریو ساخته شد. ریو در فاصله سال‌های 1978 تا 1987 در چهار قسمت این مجموعه فیلم ایفای نقش کرد. براندون روث در سال 2006 لباس سوپرمن را به تن کرد تا به احیای داستان این مجموعه پرطرفدار بپردازد. اما تماشاگران استقبال زیادی از او نکردند و او جای خودش را به کاویل داد.

کیکاوس زیاری

سینما

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها