jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۷۳۴۷   ۲۳ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

آدم‌ربایان که زوج میانسال ورامینی را ربوده بودند، بعد از این‌که خود را در آستانه دستگیری دیدند، قبل از رسیدن به خواسته مالی‌شان، طعمه‌هایشان را رها کردند. متهمان دیروز در دادگاه کیفری در حالی محاکمه شدند که دو عضو این باند فراری‌اند.

به گزارش جام‌جم، تیر 97 فرزندان علی، ربوده شدن وی و مادرخانواده را به اطلاع پلیس رساندند. پسر بزرگ علی در شکایت خود گفت: «چند فرد ناشناس با من تماس گرفتند و گفتند پدر و مادرم نزد آنها هستند و تقاضای یک میلیارد تومان پول کردند و گفتند در غیر این‌صورت پدر و مادرم را می‌کشند.»
رسیدگی به پرونده در دستور کار قضایی قرار گرفت و ماموران دریافتند آدم‌ربایان با ورود به عنف به خانه‌ فرد ربوده شده، پس از سرقت از گاو صندوق و ربودن اشیا عتیقه و خودرویش، زن و مرد میانسال را ربوده و گریخته بودند.
در حالی که ماموران در پی ردی از متهمان بودند، آدم‌ربایان با پسر علی در تماس بودند و به دریافت مبلغ 250 میلیون تومان در قبال آزادی پیرمرد و همسرش رضایت دادند.
با گذشت دو روز از حادثه، خودروی علی در شهرستان نهاوند شناسایی شد و ردیابی متهمان در همان شهر آغاز شد. اما فردای آن روز علی و همسرش به محل زندگی‌شان در ورامین بازگشتند و علی در توضیح ماجرا به پلیس گفت: «آدم‌ربایان چهار نفر از اهالی محل بودند که آنها را می‌شناختم. آنها بعد از سرقت از خانه ما، دست و پایمان را بسته و به دهان ما چسب زدند.بعد با تهدید چاقو و قمه ما را سوار خودرویمان کردند و به همدان بردند. بعد شماره پسرمان را از ما گرفتند تا از او اخاذی کنند، اما وقتی فهمیدند خودرو شناسایی شده، ما را رها و تهدیدمان کردند که اگر آنها را به ماموران معرفی کنیم، انگشتان نوه‌هایمان را قطع می‌کنند.»
چند روز بعد از آزاد شدن علی و همسرش از کارت بانکی آنها که توسط آدم‌ربایان سرقت شده بود خرید شد. خرید از یک طلا‌فروشی انجام شده بود و پلیس خیلی سریع، رد خریدار را زد و به زنی به نام شهلا رسید. شهلا در توضیح ماجرا به پلیس گفت این کارت را شوهرم به من داد و گفت با کل موجودی آن طلا بخرم. به این ترتیب همسر شهلا که یکی از آدم‌ربایان بود دستگیر شد و یکی از همدستان خود را معرفی کرد. اما دو متهم دیگر متواری هستند.
متهمان حاضر در دادگاه موفق به اخذ رضایت شاکی شدند، اما علی و همسرش بر شکایت خود از دو متهم متواری باقی ماندند.
مجید، متهم ردیف اول در دفاع از خود گفت:« اتهام آدم‌ربایی را قبول ندارم. قبلا با این پیرمرد و همسرش یک زمین معامله کردم و روز حادثه آنها به خاطر خرید یک زمین در همدان با ما همراه شدند و بعد هم با پای خودشان بازگشتند.
متهم دیگر به نام هادی در دفاع خود گفت: «در آدم‌ربایی همراه علی و بقیه نبودم. اعترافات قبلی خودم را قبول ندارم و همه آنها را تحت فشار گفتم.
هیچ چیزی از موضوع نمی‌دانم. من یک شاگرد قهوه‌خانه بودم و با زحمت کار می‌کردم و دنبال خلاف نبودم.» دادگاه ختم جلسه رسیدگی را اعلام کرد و رای پرونده بعد از مشورت قضات صادر می‌شود. در مورد متهمان متواری دادگاه رای غیابی خواهد داد.
بعد از پایان جلسه رسیدگی، مادر مجید به همراه خواهران او وارد دادگاه شدند و مادر مجید که به سختی حرکت می‌کرد گفت: «بعد از دستگیری پسرم، از غصه سکته کرده‌ام. از دادگاه تقاضا دارم به‌خاطر دو فرزند خردسالم در مجازات او تخفیف قائل شوید.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر