jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۳۵۱۰۳ ۰۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۴:۵۵

تعدادی از چوپانان عراقی گنجینه گروه تروریستی داعش را که مجموعه‌ای از طلا، نقره و پول به ارزش ۲۵ میلیون دلار بود، کشف کردند.

کشف گنجینه پنهان داعش

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، داعش به واسطه درآمد‌های حاصل از فروش نفت، قاچاق زنان، آدم ربایی و مالیات‌های سنگینی که بر مردم ساکن سرزمین‌های تحت اشغال خود بسته بود، عنوان ثروتمندترین گروه تروریستی جهان را از آن خود کرده بود.

این شبکه خبری به نقل از یکی از نزدیکان ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش که هفته گذشته به دست نیرو‌های آمریکایی کشته شد، نوشت: چندی قبل، تعدادی از چوپانان عراقی، گنجینه داعش را که مجموعه‌ای از طلا، نقره و پول به ارزش ۲۵ میلیون دلار بود را کشف کردند.

این داعشی که «محمد علی ساجد» نام دارد فاش کرد چگونه عناصر این گروه تروریستی گنج‌های خود را در استان الانبار پنهان کردند؛ گنج‌هایی که بعد‌ها چوپانان عراقی آن را کشف کردند.

گفته می‌شود احتمال کشف چنین گنجینه‌هایی در مناطق تحت اشغال داعش وجود دارد.گروه تروریستی داعش با کسب میلیارد‌ها دلار، دستمزد عناصر خود را که بین ۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار در ماه بود را پرداخت می‌کرد.

ساجد همچنین جزئیاتی درباره روز‌های آخر بغدادی فاش کرد و گفت که تروریست شماره یک داعش در آسایش کامل در تونل زیرزمینی که ۸ متر طول و ۶ متر عرض داشت و داری سیم کشی برق و کتابخانه‌ای بود زندگی می‌کرد.

او گفت: پیش بینی نمی‌شد پیدا کردن او به همین سادگی باشد. هر روز یکی از افراد مورد اعتماد او زنگ می‌زد و اوضاع امنیتی را برای وی گزارش می‌داد. آن‌ها همچنین گزارش این را که آیا نیرو‌های خارجی در نواحی اطراف تونل، گشت زنی کرده اند یا نه، ارائه می‌کردند.

بامداد یکشنبه ۲۷ اکتبر، یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرد ابوبکر بغدادی در ادلب سوریه هدف حمله نیرو‌های ویژه آمریکا قرار گرفته و کشته شده است. روسیه درباره این ادعای آمریکا ابراز تردید کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر