jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۴۷۶۳ ۰۴ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مدیر کاروان بانوان امام رضایی:

این یک سفر معنوی است

زائران پیاده علی بن موسی الرضا(ع) قدم‌به‌قدم جا پای مولایشان می‌گذارند و عاشقانه دل به جاده‌ای می‌زنند که هزار سال پیش امام‌شان از آن مسیر قصد خراسان کرده؛ جاده عشقی که شاه خراسان منزل به منزل طی کرده، برای مردم در مسیر نماز باران خوانده و از هرجا گذشته دل‌هایی را عاشق کرده؛ حالا بعد از سال‌ها این زائران پیاده هستند که به سبک و شیوه همان روزها پای پیاده قدم در مسیر می‌گذارند و یک پیاده‌روی عاشقانه را شروع می‌کنند. طاهره حیدری، مدیر کاروان بانوان امام رضایی شهر فریمان یکی از همین زائران است.

بانویی 46ساله که 13سال است در ایام صفر کاروان می‌آورد و می‌برد. او به ما می‌گوید: «به خاطر ارادتی که به امام‌رضا(ع) سلام داشتم چند سال پیش یکدفعه به ذهنم رسید که پیاده به سمت حرمش حرکت کنم، آن موقع با 17نفر راه افتادیم و هیچ امکاناتی هم در مسیرمان نداشتیم. ما روز قبل از شهادت راه افتادیم و شب را در مسیر در یک گلخانه خوابیدیم، هوا هم خیلی سرد بود، اما ما به عشق امام رضا(ع) همه سختی‌ها را تحمل کردیم. فردای آن روز به حرم رسیدیم و باز هم شب تا صبح را گوشه حرم طی کردیم و دوباره به سمت شهرمان راه افتادیم. قصه این کاروان کوچک تا سه سال متوالی به همین شکل بود. اما بعد از سه سال وقتی جمعیت زائرانش بیشتر شد، با جمعیت خدمتگزار به زائران پیاده امام رضا(ع) آشنا شد و این زیارت سبک و سیاقی دیگر گرفت: الان اعضای کاروان ما 550 نفر هستند و هرکس با عقیده و هدفی در این مسیر همراه ما می‌شود. یک نفر نذر دارد، یک نفر حاجت دارد، یک نفر برای تجربه می‌آید و هرکسی به اندازه دلش از این مسیر سهم می‌برد. این مسیر سختی کم ندارد، اما برای زائر پیاده این سختی‌ها معنی ندارد و واقعا لطف و نظر امام رضا (ع) باعث ادامه کار ما شده و ما را در این سفر معنوی تنها نگذاشته.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر